Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 czerwca 2009 r., sygn. V SA/Wa 152/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Mirosława Pindelska (spr.), Sędzia WSA - Irena Jakubiec-Kudiura, Sędzia WSA - Dorota Mydłowska, Protokolant - Małgorzata Broniarek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 czerwca 2009 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Prezesa Agencji Rynku Rolnego z dnia [...] grudnia 2008r. nr [...] w przedmiocie odmowy cofnięcia kwoty indywidualnej i odmowy przyznania rekompensaty uchyla zaskarżoną decyzję

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] grudnia 2008 r. Prezes Agencji Rynku Rolnego utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w L. z [...] listopada 2008 r. w sprawie odmowy cofnięcia kwoty indywidualnej i odmowie przyznania rekompensaty.

Zaskarżone orzeczenie zostało wydane w następującym stanie faktycznym.

Wnioskiem z [...] września 2008 r. M. S. wystąpiła do Dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w L. o przyznanie rekompensaty dla dostawcy hurtowego.

Organ rozpatrując złożony wniosek decyzją z [...] listopada 2008 r. nr [...] orzekł o odmowie cofnięcia kwoty indywidualnej i odmowie przyznania rekompensaty. Podejmując stosowne rozstrzygnięcie Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego stwierdził, że wnioskodawczyni w dniu [...] listopada 2006 r., na mocy decyzji Dyrektora Oddziału Terenowego ARR w L. otrzymała kwotę indywidualną z krajowej rezerwy. Tak więc w stosunku do niej zastosowanie znajduje art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych (Dz. U. z 2005 r. Nr 244, poz. 2081 ze zm.), który stanowi, że producent, który otrzymał kwotę indywidualną przyznaną z krajowej rezerwy przeznaczonej dla dostawców hurtowych lub dostawców bezpośrednich, w okresie 2 lat od dnia wydania decyzji, nie może dokonać zbycia oraz oddać w używanie części lub całości kwoty indywidualnej przeznaczonej dla dostawców hurtowych lub bezpośrednich, oraz ubiegać się o przyznanie rekompensaty, chyba że zrzeknie się pisemnie praw wynikających z decyzji w sprawie przyznania kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy przeznaczonej dla dostawców hurtowych lub dostawców bezpośrednich. W związku z powyższym organ zauważył, że wnioskodawczyni wypełniła dyspozycję wyżej powołanego przepisu i jednocześnie przed złożeniem wniosku o przyznanie rekompensaty nie przedłożyła pisemnego oświadczenia o zrzeczeniu się praw wynikających z decyzji o przyznaniu jej kwoty indywidualnej z krajowej rezerwy. Tym samym wyczerpała jedną z ustawowych przesłanek, które w przypadku ich zaistnienia wykluczają możliwość ubiegania się o przyznanie rekompensaty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00