Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 28 maja 2009 r., sygn. III SA/Gl 1568/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Jużków, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Brandys-Kmiecik, Sędzia WSA Mirosław Kupiec (spr.), Protokolant Starszy referent Anna Tymowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 maja 2009 r. przy udziale - sprawy ze skargi T.O. (O.) na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...]r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w K. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w C. z dnia [...] r. nr [...], którą organ pierwszej instancji określił T.O. zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za listopad 2004 r. w kwocie [...] zł.

Po przeprowadzeniu kontroli podatkowej przez Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego w C. ustalono, że podatnik prowadził działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług montażu instalacji gazowej w pojazdach samochodowych. Na wystawionych fakturach sprzedaży wykazywał tylko wartość wykonanej usługi montażu instalacji gazowej, natomiast wartość sprzedanej instalacji gazowej nie była w żaden sposób dokumentowana i ewidencjonowana.

W trakcie kontroli kontrahenci podatnika składali oświadczenia, że w skład wykonanej usługi montażu instalacji gazowej wchodziła zarówno wartość materiału, jak i usług oraz że uiszczali kwoty wyższe niż wynikające z faktur sprzedaży. Jednakże z uwagi na fakt, że niektórzy kontrahenci nie podali konkretnych kwot albo podali przedziały kwotowe organ podatkowy dokonał uśrednienia wskazanych kwot, nie podając jednocześnie, który z obowiązujących przepisów stanowił podstawę prawną do takiego, a nie innego sposobu określenia wysokości podstawy opodatkowania.

W pierwszej kolejności w toku przeprowadzonego postępowania podatkowego w zakresie podatku dochodowego za 2004 r., określono podstawę opodatkowania na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w postaci:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00