Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 8 kwietnia 2009 r., sygn. I SA/Lu 119/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wiesława Achrymowicz, Sędziowie NSA Anna Kwiatek, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk (sprawozdawca), Protokolant Referent stażysta Julita Urbaś, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 8 kwietnia 2009 r. sprawy ze skargi A. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: kwiecień - październik 2004 r. oraz dodatkowego zobowiązania podatkowego za czerwiec 2004 r. - oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 26 listopada 2007 r. Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia 23 sierpnia 2007r. określającą w podatku od towarów i usług, kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w tym: kwotę zwrotu różnicy podatku oraz kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na miesiąc następny za: kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień 2004 r., kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na miesiąc następny za wrzesień 2004 r., zobowiązanie podatkowe za październik 2004 r. oraz ustalającą dodatkowe zobowiązanie podatkowe za miesiąc czerwiec 2004 r.

W uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że organ I instancji zmienił rozliczenie A. zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. d ustawy o podatku od towarów i usług tj. określił obowiązek podatkowy z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty, nie później niż 30 dnia, licząc od dnia wykonania usług budowlanych lub budowlano-montażowych oraz zakwestionował prawo do zastosowania stawki podatku VAT w wysokości 7% do sprzedaży usług remontowo-budowlanych w zakresie inwestycji - budowy rowu odpływowego do rzeki W. oraz budowy chodnika i wyjazdu do Urzędu Gminy w I.

Od powyższej decyzji Spółka wniosła odwołanie, w którym wskazała na naruszenie art. 187 § 1, w związku z art. 191 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. Nr 137 poz. 926 ze zm.), poprzez samowole przyjęcie, że wykonanie przez nią usług budowlanych (budowa rowu odpływowego do rzeki W. w miejscowości D., wykonanie chodnika oraz wjazdu do Urzędu Gminy, wykonanie remontu nawierzchni na drogach wewnętrznych na osiedlu W. w Z.) nie nastąpiło w terminach określonych w protokołach odbioru, lecz w okresie późniejszym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00