Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 4 marca 2009 r., sygn. I SA/Ol 79/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wojciech Czajkowski, Sędziowie Sędzia WSA Ryszard Maliszewski,, Sędzia WSA Tadeusz Piskozub (spr.), Protokolant Paweł Guziur, po rozpoznaniu w Olsztynie na rozprawie w dniu 4 marca 2009r. sprawy ze skargi spółki A na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zobowiązania w podatku akcyzowym oddala skargę

Uzasadnienie

I SA/Ol 79/09

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia "[...]", Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania "A" S.A., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia 15 września 2008r., określającą wysokość zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za czerwiec 2007r., w kwocie 1.383.669,00 zł.

Z akt sprawy wynika, iż Naczelnik Urzędu Celnego decyzja z dnia 15 września 2008 roku określił "A" S.A. w P. zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiąc czerwiec 2007 roku w wysokości 1.383.669,00 zł. W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, iż w dniu 22 czerwca 2007r. pracownicy Referatu Szczególnego Nadzoru Podatkowego Urzędu Celnego przybyli do składu podatkowego "B" w O., należącego do "A" S.A., w związku z przeprowadzeniem czynności kontrolnych związanych z wydaniem spirytusu bezpirydynowego dla "C" sp. z o.o. w O. W ramach swoich obowiązków sprawdzili oni widoczne dostępne zabezpieczenia urzędowe gorzelni, stwierdzając ich nienaruszenie oraz zgodność co do miejsca ich nałożenia, ilość plomb i znaków odcisków z obowiązującym gorzelnię spisem zabezpieczeń urzędowych.

Po zdjęciu nienaruszonych zabezpieczeń urzędowych z drzwi magazynu spirytusowego i po wejściu do magazynu, pracownicy szczególnego nadzoru podatkowego stwierdzili znaczne zawilgocenie posadzki w magazynie. W wyniku przeprowadzonych oględzin pracownicy szczególnego nadzoru stwierdzili, że zawilgocenie posadzki jest wynikiem przelania zbiornika spirytusowego, do którego kierowany był spirytus bezpirydynowy, otrzymywany z bieżącej produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00