Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 11 marca 2009 r., sygn. II SA/Lu 819/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński, Sędziowie Sędzia NSA Leszek Leszczyński,, Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz (sprawozdawca), Protokolant Starszy referent Beata Basak, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 25 lutego 2009 r. sprawy ze skargi Spółki A w L. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji dotyczącej zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i transportu odpadów oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 23 września 2008 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze, po rozpoznaniu wniosku S. S.A. o ponowne rozpatrzenie sprawy, utrzymało w mocy decyzję własną z dnia 29 lutego 2008 r. nr [...], odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji ostatecznej Prezydenta Miasta z dnia 6 kwietnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie zezwolenia M. [...] S.A. na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i transportu odpadów.

W uzasadnieniu Kolegium wyjaśniło, że decyzją z dnia 6 kwietnia 2005 r. Prezydent Miasta zezwolił M. [...] S.A. na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i transportu odpadów, wskazując, iż Spółka ta zobowiązana jest: 1. działalność w zakresie zbierania odpadów prowadzić na terenie bazy firmy przy ul. C. [...] w L., 2. działalność w zakresie transportu odpadów prowadzić na terenie całego kraju, 3. działalność w zakresie zbierania i transportu odpadów prowadzić wyłącznie w odniesieniu do odpadów przeznaczonych do zbierania i transportu odpowiednio w załącznikach nr 1 i 2 stanowiących integralną część tej decyzji, 4. odpady magazynować w wyznaczonych miejscach w zamykanej hali magazynowej o utwardzonym podłożu, zlokalizowanej pod wskazanym wyżej adresem, 5. zapewnić, by obiekt przeznaczony do zbierania odpadów spełniał wymagania wynikające z ustawy Prawo budowlane, 6. odpady zbierać selektywnie w oznakowanych pojemnikach, kontenerach i workach odpowiednio dobranych do właściwości fizyko - chemicznych danego rodzaju odpadu lub luzem w sposób uporządkowany, 7. transport odpadów prowadzić przystosowanymi do tego celu pojazdami, w sposób zabezpieczony przed przemieszczaniem się ładunku w trakcie przewozu, 8. zapewnić, by transport odpadów odbywał się zgodnie w przepisami ustawy o transporcie drogowym, 9. w zależności od rodzaju odpadów, przekazywać je uprawnionym przedsiębiorcom posiadającym stosowne zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki odpadami, za potwierdzeniem na kartach przekazania odpadów lub osobom fizycznym do wykorzystania na ich własne potrzeby. Decyzja tą zobowiązano również M. [...] S.A. do: prowadzenia kart ewidencji odpadów i kart przekazania odpadów według wzorów określonych przez Ministra Środowiska, wypełniania formularza przyjęcia odpadów metali zgodnego ze wzorem określonym przez Ministra Środowiska, przestrzegania przepisów ustawy o odpadach i przepisów wykonawczych do tej ustawy, przepisów obowiązujących przy transporcie drogowym oraz przepisów BHP i przeciwpożarowych. Ważność decyzji ustalono na czas określony do dnia 5 kwietnia 2015 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00