Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 11 marca 2009 r., sygn. II SA/Lu 821/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński, Sędziowie Sędzia NSA Leszek Leszczyński (sprawozdawca), Sędzia WSA Ewa Ibrom, Protokolant Starszy referent Beata Basak, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 25 lutego 2009 r. sprawy ze skargi Spółki A w L na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji dotyczącej zmiany decyzji o zezwoleniu na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] listopada 2006 r. znak: [...] Prezydent Miasta na podstawie art. 155 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071, dalej: k.p.a.) zmienił treść decyzji z dnia [...] września 2004 r. znak: [...], zezwalającej M. S.A. z siedzibą w L. na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w granicach administracyjnych miasta, zmienionej decyzją z dnia [...] marca 2005 r. znak [...] poprzez dostosowanie jej treści do Uchwały Rady Miasta z dnia 23 marca 2006 r. Nr 963/XXXIX/2006 w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego nr 90, poz. 1613).

W dniu 23 lipca 2007 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze wszczęło na wniosek Spółki S. S.A. w L. postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności wyżej wskazanej decyzji ostatecznej. W jego wyniku organ wydał w dniu [...] lutego 2008 r. decyzję nr [...], w której odmówił stwierdzenia nieważności zaskarżonej decyzji. W uzasadnieniu wskazano, że przepis art. 156 k.p.a. w sposób enumeratywny wskazuje na przesłanki uzasadniające stwierdzenie nieważności decyzji administracyjnej. W odpowiedzi na zarzut spółki S. S.A., że skarżona decyzja została wydana w oparciu o fałszywe dokumenty, organ stwierdził, że z akt sprawy nie wynika, iż jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie w sprawie fałszowania dokumentów stanowiących materiał dowodowy w przedmiotowej sprawie. Zdaniem Kolegium powyższy zarzut skarżącej mógłby być wzięty pod uwagę tylko wówczas, jeżeli przestępstwo fałszowania dokumentów stwierdzone zostałoby prawomocnym orzeczeniem sądu lub choćby złożono do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentów. W świetle powyższego Kolegium uznało zarzut jako bezzasadny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00