Orzeczenie
Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 27 listopada 2008 r., sygn. II SA/Po 568/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak Sędziowie Sędzia NSA Jolanta Szaniecka (spr.) Sędzia WSA Maria Kwiecińska Protokolant st. sekretarz sądowy Ewa Wąsik po rozpoznaniu w Poznaniu na rozprawie w dniu 27 listopada 2008 r. sprawy ze skargi I. i W. K. na decyzję Wojewody z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę. o d d a l a s k a r g ę /-/M.Kwiecińska /-/D.Rzyminiak - Owczaeczak /-/J. Szaniecka
Uzasadnienie
Starosta decyzją z dnia [...], Nr [...] na podstawie art. 28, art. 33 ust. 1, art. 34 ust. 4 i art. 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (tekst jedn. Dz.U. z 2006r., Nr 156, poz. 1118 ze zm.) zatwierdził projekt budowlany i wydał Z.W. i W.W. pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego z garażem, położnego w P. przy ul. [...] na działce o numerze ewidencyjnym 1385, zlokalizowanego w granicy z działką o numerze ewidencyjnym 1384.
W motywach rozstrzygnięcia Starosta wskazał, że projektowany budynek zlokalizowany będzie w granicy z nieruchomością sąsiednią. Zdaniem organu I instancji taka lokalizacja budynku nie narusza zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w P. dotyczących działki o numerze 24/8. Zagadnienie to objęte jest bowiem regulacją postanowień uchwały Rady Gminy Tarnowo Podgórne z dnia 27 czerwca 2000r., nr XXXVI/277/2000 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w Przeźmierowie - działka 24/8, Osiedle Akademii Rolniczej - część "A", opublikowanej w Dz.Urz. Województwa Wielkopolskiego Nr 57, poz. 695. Treść § 9 ust. 2 tiret 2 powyższej uchwały dopuszcza, bowiem budowę garaży dla samochodów wraz z pomieszczeniami gospodarczymi w granicy nieruchomości z zachowaniem nieprzekraczalnych i obowiązujący linii zabudowy. W sprawie zapisu § 9 ust. 2 tiret 2 uchwały stanowisko przedstawił również Urząd Gminy, w którym stwierdzono, że zapis planu umożliwia lokalizację garażu w granicy zarówno obiektów wolnostojących, jak i przylegających do budynków mieszkalnych.
-
keyboard_arrow_right