Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 listopada 2008 r., sygn. I SA/Lu 460/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, Sędziowie WSA Małgorzata Fita, NSA Anna Kwiatek (sprawozdawca), Protokolant Referent stażysta Julita Urbaś, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 19 listopada 2008 r. sprawy ze skargi W. K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za styczeń, marzec - grudzień 2005 r. - oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] Dyrektor Izby Skarbowej uchylił decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] w sprawie podatku od towarów i usług za styczeń oraz marzec - grudzień 2005 r., zmienioną w wyniku wymiaru uzupełniającego decyzją z dnia [...], w części dotyczącej rozliczenia i wymiaru podatku od towarów i usług za miesiące: styczeń, marzec - listopad 2005 r., w pozostałej zaś części utrzymał ww. decyzję w mocy.

Z zaskarżonej decyzji wynika, że na skutek ustaleń poczynionych w trakcie postępowania kontrolnego, decyzją z dnia [...] Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej dokonał odmiennego od zadeklarowanego przez stronę rozliczenia podatku od towarów i usług za następujące okresy rozliczeniowe: styczeń, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad i grudzień 2005 r.

Ustalono, iż w okresach rozliczeniowych objętych zaskarżoną decyzją małżonkowie W. i W. K. wspólnie prowadzili działalność gospodarczą pod nazwą A., przy czym zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT pozostawała Pani W. K.

W toku postępowania kontrolnego stwierdzono, iż

1) z faktur zakupu oraz spisów z natury zapasów oleju opałowego barwionego sporządzonych przez podatnika na początek i koniec roku podatkowego wynikało, że w badanych okresach rozliczeniowych sprzedaży podlegało 117.669 I tego oleju, z faktur i paragonów fiskalnych dokumentujących sprzedaż tego paliwa wynikało natomiast, że zaewidencjonowano i wykazano faktyczną sprzedaż 96.455,55 I.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00