Wyrok WSA w Krakowie z dnia 15 października 2008 r., sygn. III SA/Kr 760/08
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący : Sędzia WSA Tadeusz Wołek spr. Sędziowie : WSA Halina Jakubiec WSA Elżbieta Kremer Protokolant Urszula Ogrodzińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 października 2008 r. sprawy ze skargi J. U. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr : [...] w przedmiocie rejestracji pojazdu s k a r g ę o d d a l a .
Uzasadnienie
Starosta decyzją z dnia [...] nr [...] po rozpatrzeniu wniosku skarżącego J. U. z dnia 29 maja 2002r. zarejestrował przyczepę lekką marki [...], nr nadwozia [...], wydając dowód rejestracyjny seria i numer [...], tablice rejestracyjne numer [...], znak legalizacyjny numer [...]. Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia organ wskazał art. 73 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. - Kodeks postępowania administracyjnego.
W uzasadnieniu decyzji organ I instancji podniósł, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie prawomocnym wyrokiem z dnia 21 marca 2007 r. sygn. akt III SA/Kr 1175/06 uchylił poprzednie decyzje w tej sprawie. Organ rejestrujący ponownie rozpatrzył wniosek i ustalił, że skarżący złożył wniosek o rejestrację pojazdu - przyczepy lekkiej marki [...], przedkładając: zaświadczenie nr [...] wystawione przez Stację Kontroli Pojazdów w S. z dnia [...], potwierdzenie wpłaty kwoty 100 zł., zaświadczenie nr [...] o przeprowadzonym badaniu pojazdu marki [...], co do zgodności z warunkami technicznymi z dnia [...], oświadczenie o wykonaniu przyczepy we własnym zakresie.
Na podstawie tych dokumentów organ rejestrujący decyzją z dnia [...] dokonał rejestracji przedmiotowej przyczepy i decyzja ta została przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymana w mocy decyzją z dnia [...]. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 21 czerwca 2005 r. sygn. akt II S.A./Kr 3397/02 stwierdził nieważność tych decyzji.