Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 10 września 2008 r., sygn. III SA/Kr 1026/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Grażyna Danielec Sędziowie WSA Elżbieta Kremer WSA Tadeusz Wołek spr. Protokolant Urszula Ogrodzińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 września 2008 r. sprawy ze skargi P. W. na orzeczenie Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej z dnia [...] nr : [...] w przedmiocie uznania za czasowo niezdolnego do czynnej służby wojskowej I uchyla zaskarżone orzeczenie oraz poprzedzające je orzeczenie organu pierwszej instancji , II zasądza od Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej na rzecz skarżącego P. W. kwotę 16 ( szesnaście ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania .

 

UZASADNIENIE

Powiatowa Komisja Lekarska orzeczeniem z dnia [...] [...] - uznała skarżącego P. W. za czasowo niezdolnego do czynnej służby wojskowej na okres 12 miesięcy, z zaliczeniem do kategorii B według § 44 p. 7, § 3 p. 1, § 2 p. 1, wykazu chorób i ułomności przy ocenie zdolności fizycznej i psychicznej do czynnej służby wojskowej oraz odbywania takiej służby poza granicami państwa stanowiącego załącznik Nr 2 do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004r. w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.

Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia Komisja wskazała art. 26 ust. 1 w związku z art. 30 a ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, § 8 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 25 czerwca 2004 r. w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach, oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.

W uzasadnieniu orzeczenia Komisja podniosła, że stan zdrowia poborowego ustalono w oparciu o przeprowadzone badanie z uwzględnieniem wywiadu chorobowego i dokumentacji lekarskiej. Zespół orzekający stwierdził u poborowego następujące schorzenia: blizny pourazowe, trądzik skóry, niedawno przebyte wirusowe zapalenie wątroby typu B w trakcie diagnostyki i leczenia, i stosownie do wskazanych paragrafów, wykazu chorób i ułomności (...), zakwalifikował go do kategorii B na okres 12 miesięcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00