Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 lipca 2008 r., sygn. III SA/Wa 857/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Nasierowska (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Krystyna Chustecka, Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek, Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 lipca 2008 r. sprawy ze skarg "R." Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia z dnia [...] lutego 2008 r., nr [...], [...], [...], [...], w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargi

Uzasadnienie

1. Czterema decyzjami z [...] grudnia 2006 r. Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. określił "R." sp. z o.o. w W. - dalej jako "Skarżąca", prawidłową wysokość zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów objętych wskazanymi w decyzjach zgłoszeniami celnymi. Wyjaśnił, iż powodem ich wydania było obniżenie wartości celnej importowanych towarów skutkujące zmniejszeniem podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług, a w konsekwencji jego określeniem w wysokości niższej niż zadeklarowana w zgłoszeniach celnych.

W podstawie prawnej decyzji organ I instancji powołał m. in. przepisy art. 2 ust. 2, art. 6 ust. 7, art. 11c ust. 2-4, art. art. 15 ust. 4, art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 z późn. zm.) - dalej powoływanej jako "ustawa o VAT z 1993 r." oraz art. 33 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.; powoływanej dalej jako "ustawa o VAT z 2004 r.")".

Uzasadniając swoje stanowisko organ I instancji powołał się na ustalenia poczynione w postępowaniu celnym, z których wynika, że w dniach: [...] kwietnia 2000 r., [...] sierpnia 2000 r., [...] kwietnia 2000 r., [...] kwietnia 2000 r. Skarżąca dokonała zgłoszeń celnych leków, występując o objęcie ich procedurą dopuszczenia do obrotu. Po wszczęciu i przeprowadzeniu stosownego postępowania, decyzjami z [...] marca 2003 r. ([...] sierpnia 2003 r.) - utrzymanymi następnie w mocy przez organ odwoławczy - Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. uznał powyższe zgłoszenia celne za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej i wymiaru cła.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00