Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 18 czerwca 2008 r., sygn. III SA/Wa 587/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska, Sędziowie Sędzia WSA Krystyna Kleiber (sprawozdawca), Asesor WSA Maciej Kurasz, Protokolant Ewa Rutkowska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 czerwca 2008 r. sprawy ze skarg A. Sp. z o.o. w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] stycznia 2008 r. nr [...], [...], [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargi

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. decyzją z dnia [...] listopada 2005 r. i dwiema decyzjami z dnia [...] listopada 2005 r., na podstawie art. 207, art. 13 § 1 pkt 1, art. 21 § 1 pkt 1 i § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 137, poz. 926 ze zm.) - dalej "Ordynacja", art. 11 ust. 2, art. 6 ust. 7, art. 15 ust. 4, art. 11c ust. 2 i ust. 4 oraz art.18 ust. 1 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11, poz. 50 ze zm.) - dalej "ustawa o VAT z 1993r.", określił dla A. sp. z o.o. (następca prawny [...] sp z o.o.), zobowiązania podatkowe w podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów, zgłoszonych do odpraw celnych w dniach 12 stycznia 2000r., 30 sierpnia 2000 r. i 4 kwietnia 2000 r.

W uzasadnieniach organ podatkowy pierwszej instancji wyjaśnił, iż Spółka importowała do Polski towary w postaci farmaceutyków, deklarując zawyżoną wartość celną. Faktury importowe zawierały ceny wyrobów farmaceutycznych, które po dopuszczeniu wyrobu do obrotu były pomniejszane o upusty cenowe, przyznawane za zrealizowaną sprzedaż, importerowi. W konsekwencji organ celny wydał decyzje uznające zgłoszenia celne za nieprawidłowe w zakresie wartości celnej towaru i wymiaru cła. Decyzje te zostały utrzymane w mocy w postępowaniu odwoławczym, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi Spółki. Stanowisko sądu pierwszej instancji podzielił także Naczelny Sąd Administracyjny, który oddalił wniesione przez Spółkę skargi kasacyjne. Tak więc kwestia wartości celnych w tych sprawach została ostatecznie i prawomocnie rozstrzygnięta, zgodnie ze stanowiskiem organów celnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00