Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 kwietnia 2009 r., sygn. III SA/Wa 3126/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Góraj, Asesor WSA Maciej Kurasz, Protokolant Ewa Chojnacka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 kwietnia 2009 r. spraw ze skarg P. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] września 2008 r. nr: [...], [...] w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargi

Uzasadnienie

Skarżąca - "P." Spółka z o.o. w dniach [...] grudnia 2000 r. oraz [...] czerwca 2001 r. dokonała zgłoszeń celnych leków importowanych ze Szwecji i Belgii wnioskując o objęcie towaru procedurą dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym. Do przedmiotowych zgłoszeń celnych załączono m.in. faktury handlowe za importowany towar oraz deklarację wartości celnej.

Dyrektor Urzędu Celnego w W. przyjął te zgłoszenia celne jako odpowiadające wymogom formalnym określonym w art. 64 § 1 i 2 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. Kodeks celny (Dz. U. z 2001 r., Nr 75, poz. 802 z późn. zm.,), co z mocy prawa spowodowało objęcie towaru wnioskowaną procedurą celną i określenie kwoty wynikającej z długu celnego, zgodnie z wnioskiem skarżącej. Towary zostały następnie zwolnione dla wykorzystania ich w celach określonych przez procedurę celną, którą zostały objęte.

W wyniku weryfikacji zgłoszeń celnych Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. decyzją z dnia [...] sierpnia 2003 r. oraz Dyrektor Urzędu Celnego w W. decyzją z dnia [...] kwietnia 2002 r. uznali przedmiotowe zgłoszenia celne za nieprawidłowe w części dotyczącej wartości celnej towaru oraz kwoty wynikającej z długu celnego.

W wyniku złożonych odwołań decyzje te zostały utrzymane w mocy odpowiednio przez Dyrektora Izby Celnej w W. decyzją z dnia [...] czerwca 2005 r. oraz przez Dyrektora Izby Celnej [...] w W. z dnia [...] marca 2003 r. Skargi wniesione na powyższe decyzje, zostały oddalone wyrokami Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 29 maja 2006 r. sygn. akt V SA 2100/05 (Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 3 lipca 2007 r. sygn. akt I GSK 2068/06 oddalił też skargę kasacyjną Spółki) oraz z dnia 9 września 2004 r. sygn. akt 1464/03. (Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 14 marca 2005 r. sygn. akt I GSK 37/05 oddalił też skargę kasacyjną Spółki)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00