Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 20 maja 2008 r., sygn. II SA/Ke 177/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Detka, Sędziowie Sędzia WSA Jacek Kuza (spr.), Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Asystent sędziego Dorota Pawlicka, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 15 maja 2008r. sprawy ze skargi Spółka A. z siedzibą w K. na postanowienie Komendanta Państwowej Straży Pożarnej z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania I. uchyla zaskarżone postanowienie; II. stwierdza, że zaskarżone postanowienie nie podlega wykonaniu do chwili uprawomocnienia się wyroku; III. zasądza od Komendanta Państwowej Straży Pożarnej na rzecz Spółki A. z siedzibą w K. 100 (sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...]Komendant Państwowej Straży Pożarnej, po rozpatrzeniu odwołania Spółki "A" z siedzibą w K. od decyzji Komendanta Państwowej Straży Pożarnej z dnia [...], działając na podstawie art. 134 kpa w zw. z art. 124 kpa stwierdził niedopuszczalność wniesienia odwołania od powyższej decyzji.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wskazał, że decyzją z dnia [...] Komendant Państwowej Straży Pożarnej nakazał Spółce "A" z siedzibą w K dostosować długość dojścia ewakuacyjnego z części hotelowej do wymagań przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w terminie do dnia 31 października 2009 r.

Organ ustalił, że w dniu 13 grudnia 2007 r. adresat odmówił przyjęcia w/w decyzji przesłanej mu pocztą. Decyzja została zwrócona do nadawcy-Komendanta Państwowej Straży Pożarnej z adnotacją o odmowie przyjęcia przesyłki oraz datą odmowy i została dołączona do akt sprawy.

Organ wskazał, że w myśl przepisu art. 47 § 2 kpa, w sytuacji odmowy przyjęcia pisma i właściwej adnotacji na tę okoliczność, uznaje się, że pismo zostało doręczone w dniu odmowy jego przyjęcia przez adresata. Stanowi to ustawową fikcję doręczenia, a odmowa przyjęcia pisma rodzi takie same konsekwencje prawne jak jego doręczenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00