Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 25 kwietnia 2008 r., sygn. II SA/Łd 19/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Czesława Nowak-Kolczyńska, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Rymaszewska, Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka (spr.), Protokolant Asystent sędziego Jarosław Szkudlarek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 kwietnia 2008 r. sprawy ze skargi J. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania świadczenia pielęgnacyjnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy G. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania J. M. świadczenia pielęgnacyjnego, składki na ubezpieczenie społeczne oraz ubezpieczenie zdrowotne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy w związku z opieką nad dzieckiem Kingą Michalak.

W uzasadnieniu decyzji Kolegium wskazało, iż decyzją Nr [...] z dnia [...] Wójt Gminy G. na podstawie przepisu art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 28. listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 228, poz. 2255 ze zm.) odmówił przyznania J. M. przedmiotowych świadczeń.

Od powyższej decyzji, z zachowaniem ustawowego terminu J. M. złożyła odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego [...], w którym wniosła o ponowne rozpatrzenie wniosku i zmianę zaskarżonej decyzji organu pierwszej instancji. Strona podniosła, że świadczenie takie otrzymywała w poprzednim okresie zasiłkowym, a na okres 2007/2008 organ pierwszej instancji prawa do tych świadczeń jej odmówił. Jednocześnie J. M., opisała sytuację życiową swojej rodziny, powołując się na wychowywanie dziecka K. M. legitymującej się orzeczeniem o niepełnosprawności. Wskazała na konieczność opiekowania się córką w sposób powodujący konieczność rezygnacji z zatrudnienia i innej pracy zarobkowej, natomiast przekroczenie dochodu w rodzinie strony, ponad kwotę 583 zł, spowodowane było otrzymaniem przez jej męża odprawy w związku z przejściem na emeryturę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00