Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 1 lutego 2008 r., sygn. VI SA/Wa 2101/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Śliwińska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Ewa Frąckiewicz Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Protokolant Marcin Just po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 1 lutego 2008 r. sprawy ze skargi W. W. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] października 2007 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną myśliwską oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] października 2007 r. nr [...] Komendant Główny Policji utrzymał w mocy decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w O. z dnia [...] lipca 2007 r. cofającą W. W. pozwolenie na broń palną myśliwską.

Podstawę prawną decyzji stanowił art. 138 § 1 pkt 1 i art. 268 a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98, poz. 1071 tekst jednolity ze zm.) oraz art. 18 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r., Nr 52, poz. 525 ze zm.).

Podstawę faktyczną zaskarżonej decyzji stanowiło ustalenie przez organ I instancji, że W. W. został skazany prawomocnym wyrokiem z dnia 20 grudnia 2006 r. za nielegalne posiadanie amunicji [...] przez Sąd Rejonowy w I. w sprawie sygn. akt [...], zatem należy do grona osób, co do których istnieje uzasadniona obawa, że mogą użyć broni w celu sprzecznym z interesem bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podkreślił, że będąc myśliwym od 1980 r. skarżący ma do czynienia z bronią palną i zna problematykę prawną regulującą zasady posiadanego pozwolenia i konsekwencje posiadania amunicji o innym kalibrze, niż broń na jaką ma pozwolenie. Wziął pod uwagę przede wszystkim fakt, iż popełnione przestępstwo dotyczy broni palnej, zostało dokonane w sposób umyślny, trwało przez co najmniej kilka lat, nie uległo zatarciu, a okres próby zakończy się w 2008 r. Organ I instancji wziął pod uwagę także fakt, że do kwietnia 2007 r. strona nie miała warunków do przechowywania, zgodnie z prawem, posiadanej broni palnej myśliwskiej, przechowując ją w drewnianej szafie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00