Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 14 stycznia 2008 r., sygn. VII SA/Wa 1345/07
Referendarz sądowy - Justyna Wtulich Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie po rozpoznaniu w dniu 14 stycznia 2008r. na posiedzeniu niejawnym wniosku J. K. o przyznanie prawa pomocy w zakresie całkowitym w sprawie ze skargi J. K. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie : nakazu rozbiórki budynku garażowego postanawia : I. przyznać J. K. prawo pomocy poprzez ustanowienie adwokata, II. w pozostałym zakresie wniosek oddalić.
UZASADNIENIE
W dniu 11 grudnia 2007r. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynął uzupełniony przez wnioskodawcę formularz wniosku o przyznanie prawa pomocy, w którym wnosi o ustanowienie adwokata.
Zarządzeniem z dnia 17 grudnia 2007r. wezwano wnioskodawcę na podstawie art. 255 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) do złożenia dodatkowych wyjaśnień dotyczących nadesłanego wniosku o przyznanie prawa pomocy, poprzez podanie czy córka wnioskodawcy pozostaje z nim we wspólnym gospodarstwie domowym czy też prowadzi z matką oddzielne gospodarstwo, czy dzieci wnioskodawcy pozostają na jego utrzymaniu czy też uzyskują własne dochody np. z tytułu zatrudnienia na umowę o pracę, zlecenia, itp., jeśli tak, należało podać wysokość uzyskiwanych przez nich dochodów, czy wnioskodawca podejmuje prace dodatkowe, sezonowe, dorywcze, a jeśli tak, to należało podać jakie uzyskuje z tego tytułu dochody, jakie wnioskodawca ponosi miesięczne koszty związane z utrzymaniem domu, należało je wyszczególnić i podać ich wysokość, jaki samochód osobowy posiada wnioskodawca należało podać jego markę i rok produkcji oraz miesięczne koszty związane z jego utrzymaniem, czy wnioskodawca uzyskuje pomoc ze strony rodziny lub innych osób, organizacji społecznych lub państwowych, jeśli tak, należało podać od kogo, w jakiej wysokości lub formie.