Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 24 stycznia 2008 r., sygn. I SA/Go 1536/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Skowrońska-Pastuszko Sędziowie Sędzia WSA Joanna Wierchowicz (spr.) Asesor WSA Barbara Rennert Protokolant Marta Surmacz-Buszkiewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 stycznia 2008 r. sprawy ze skargi RP sp. z o. o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...],[...] w przedmiocie klasyfikacji taryfowej 1. uchyla zaskarżoną decyzję , 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana, 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki kwotę 755 zł (siedemset pięćdziesiąt pięć złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z [...] września 2006 r. nr [...],[...], Dyrektor Izby Celnej uchylił decyzję Dyrektora Urzędu Celnego z [...] lutego 2001 r. nr [...] w zakresie dotyczącym podstawy prawnej i orzekł, że zamiast § 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 19 grudnia 1997 r. w sprawie ceł na towary przywożone z zagranicy (Dz. U. Nr 158, poz. 1047) winien być wskazany § 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 19 grudnia 1997 r. w sprawie ustanowienia Taryfy celnej (Dz. U. Nr 158, poz. 1047 ze zm.). W pozostałej zaś części decyzję tę - uznającą zgłoszenie celne RP Sp. z o.o. SAD nr [...] z [...] marca 1998 r. za nieprawidłowe w zakresie zastosowanej procedury celnej, opisu towaru, klasyfikacji importowanego towaru, jego wartości oraz wymiaru długu celnego, a także ustalającą wobec niej nadpłatę cła w łącznej kwocie 974,10 zł - utrzymał w mocy.
Decyzję powyższą Dyrektor Izby Celnej oparł na następujących ustaleniach faktycznych.
Dnia 15 stycznia 1998 r. RP Sp. z o.o. (zwana dalej R) złożyła do Dyrektora Urzędu Celnego wniosek o udzielenie pozwolenia na uszlachetnianie bierne.
Dyrektor Urzędu Celnego [...] kwietnia 1998 r. wydał wnioskodawczyni pozwolenie na korzystanie z procedury uszlachetniania biernego. W ramach w/wym. pozwolenia wywozowi i procesowi uszlachetniania (montaż) poddawano przegrodę działową w firmie C Niemcy. Proces uszlachetniania polegał na montażu przegrody działowej w importowanych samochodach, a produktem kompensacyjnym, który miał zostać powrotnie przywieziony był samochód do transportu towarowego o ładowności do 1000 kg. Zbudowany na bazie nadwozia samochodu osobowego, dla których określono w pozwoleniu kod PCN 8704.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right