Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 11 września 2007 r., sygn. I SA/Go 239/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski Sędzia WSA Joanna Wierchowicz (spr.) Protokolant Specjalista Katarzyna Kołodziej-Kobierowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 września 2007 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym z tytułu importu towaru I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] r.. nr [...]. II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki kwotę 346,00 złotych (trzysta czterdzieści sześć) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

 

UZASADNIENIE

Sygnatura akt I SA/Go 239/07

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z [...] stycznia 2007r., nr [...] Dyrektor Izby Celnej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego nr [...] z [...] kwietnia 2006 r., odmawiającą firmie "[...]" Polska sp. z o.o. (obecnie [...] Sp. z o.o. ) stwierdzenia nadpłaty podatku akcyzowego z tytułu importu towaru aromatu stosowanego w przemyśle spożywczym przy produkcji jogurtu.

Decyzję powyższą Dyrektor Izby Celnej oparł na następujących ustaleniach faktycznych.

W dniu 29 stycznia 2003 r. działająca z upoważnienia strony Agencja Celna [...], zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym klasyfikowane do kodu PCN 3302 10 90 0 aromaty stosowane w przemyśle spożywczym przy produkcji jogurtów. W polu 47 JDA SAD nr [...] Agencja zadeklarowała kwotę 8 635,90 zł jako należny podatek akcyzowy oraz kwotę 7152,60 zł podatku VAT.

W związku z tym, iż zgłoszenie celne odpowiadało wymogom formalnym określonym w art. 64 § 1 i 2 Kodeksu celnego Dyrektora Urzędu Celnego przyjął zgłoszenie celne i dopuścił towar do obrotu zgodnie z wnioskowaną procedurą.

Wnioskiem z 25 stycznia 2006r. importer zwrócił się do Naczelnika Urzędu Celnego o stwierdzenie oraz zwrot nadpłaty powstałej w rezultacie uiszczenia nienależnego podatku akcyzowego z tytułu importu towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00