Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 kwietnia 2007 r., sygn. III SA/Wa 212/07

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Kleiber, Sędziowie Asesor WSA Sylwester Golec, Asesor WSA Aneta Trochim-Tuchorska (spr.), Protokolant Lidia Wasilewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 kwietnia 2007 r. sprawy ze skargi "F." Sp. z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2006 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego 1) uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzające ją postanowienie Naczelnika Urzędu Celnego [...] w W. z dnia [...] stycznia 2006 r. nr [...], 2) stwierdza, że decyzja oraz postanowienie wymienione w pkt 1 nie mogą być wykonane w całości, 3) zasądza od Dyrektora Izby Celnej w W. na rzecz "F." Sp. z o.o. w W. kwotę 440 zł (czterysta czterdzieści złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] kwietnia 2006 r., nr [...] Dyrektor Izby Celnej w W., po rozpatrzeniu zażalenia F. sp. z o.o. z siedzibą w W., zwaną dalej Spółką, utrzymał w mocy postanowienie Naczelnika Urzędu Celnego [...] w W. z dnia [...] stycznia 2006 r., nr [...] w sprawie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.

Decyzja została oparta na następująco ustalonym stanie faktycznym i prawnym sprawy:

Wnioskiem z dnia 20 października 2005 r., powołując się na przepis art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Spółka wystąpiła do Naczelnika Urzędu Celnego [...] w W. o udzielenie informacji w zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego...

Wyjaśniła, że prowadzi działalność gospodarczą w zakresie gier losowych oraz gier na automatach, podlegającą opodatkowaniu podatkiem od gier. Jednocześnie produkuje automaty zaliczane do wyrobów akcyzowych niezharmonizowanych, które są wykorzystywane wyłącznie na potrzeby prowadzonej działalności w zakresie wymienionym w ustawie z dnia 29 lipca 1992r. o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004r. Nr 4, poz. 27 z późno zm.). Działalność w zakresie gier na automatach polega na sprzedaży usług w postaci organizowania gry na automatach zgodnie z zatwierdzonym przez Ministra Finansów regulaminem w salonach gier i kasynach. Automaty wykorzystywane są przez okres od kilku do kilkunastu lat, a następnie są likwidowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00