Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 27 kwietnia 2007 r., sygn. III SA/Łd 586/06

 

Dnia 27 kwietnia 2007 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska, Sędziowie Sędzia NSA Irena Krzemieniewska,, Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.), Protokolant Asystent sędziego Tomasz Godlewski, po rozpoznaniu w dniu 19 kwietnia 2007 roku na rozprawie sprawy ze skargi A spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedizbą w S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wykreślenia z rejestru agencji zatrudnienia oddala skargę.

Uzasadnienie

Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ł. działając z upoważnienia Marszałka Województwa decyzją z dnia [...] Nr [...] na podstawie art. 19 ust. 14 pkt 4, ust. 15 i 17 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001 ze zm.), art. 17 i 104 kpa orzekł o wykreśleniu z dniem 25 kwietnia 2006 r. firmy A Sp. z o.o. z siedzibą w S., ul. A 8 z rejestru agencji zatrudnienia jako agencji pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, wpisanej pod numerem [...].

W toku postępowania wyjaśniającego ustalono, iż w dniu 1 lutego 2006 r. do Wojewódzkiego Urzędu Pracy wpłynął formularz informacji firmy A Sp. z o.o. o działalności agencji zatrudnienia za rok 2005. W informacji tej nie wykazano prowadzenia działalności przez w/w firmę jako agencji pośrednictwa pracy w zakresie pośrednictwa pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Powyższe uzasadniało wykreślenie Spółki z rejestru agencji zatrudnienia, jako agencji pośrednictwa pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W odwołaniu od decyzji Spółka zarzuciła naruszenie prawa materialnego przez błędną interpretację i zastosowanie art. 19 ust. 14 i 17 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz naruszenie art. 10, 61 § 4 i 145 § 1 pkt 4 kpa. Wniosła o uchylenie decyzji w całości i umorzenie postępowania z uwagi na jego bezprzedmiotowość.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00