Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 marca 2007 r., sygn. IV SA/Wr 806/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jolanta Sikorska, Sędziowie Sędzia NSA Tadeusz Kuczyński /spr./, Sędzia WSA Małgorzata Masternak-Kubiak, Protokolant Aleksandra Siwińska, po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 14 marca 2007r. sprawy ze skargi B. D. na decyzję Wojewody D. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania prawa do świadczenia przedemerytalnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją Wojewody D. z dnia [...] nr [...], na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 kodeksu postępowania administracyjnego, art. 150 b ustawy z dnia 20.04.2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. Nr 99, poz. 1001 ze zm.), art. 37 k ust. 9 ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu (tekst jedn.- Dz.U. z 2001 r., Nr 6, poz.56 z późn. zm.), § 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21.12.1999r. w sprawie określenia powiatów (gmin) zagrożonych szczególnie wysokim bezrobociem strukturalnym (Dz.U.99.110.1264 z późn. zm.) po rozpatrzeniu odwołania B. D. od decyzji Starosty O. z dnia [...] r., Nr [...] orzekającej o odmowie przyznania prawa do świadczenia przedemerytalnego od dnia [...]r. utrzymano w mocy zaskarżoną decyzję.

W motywach uzasadnienia podano, co następuje:

Decyzją administracyjną Starosty O. z dnia [...]r. orzeczono o odmowie przyznania B. D. prawa do świadczenia przedemerytalnego od dnia [...]. Od decyzji tej zainteresowana złożyła odwołanie, wnosząc o jej uchylenie i przyznanie prawa do świadczenia przedemerytalnego. B. D. zarzuciła, błąd w ustaleniach faktycznych polegający na przyjęciu, że nie przepracowała w państwowych gospodarstwach rolnych 10 lat oraz naruszenie prawa materialnego przez przyjęcie, że PPH w B. nie był następcą prawnym PGR-B. Zainteresowana wyliczyła, że w gospodarstwach rolnych przepracowała łącznie [...] lat i [...] miesiące. Pani B. D. podała również, że zarzut podniesiony w decyzji organu I instancji, iż w okresie od [...]r. do [...]r. nie była zarejestrowana jako bezrobotna w świetle orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 21.04.2005r. należy uznać za nieuzasadniony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00