Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 20 marca 2007 r., sygn. I SA/Go 1348/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Wierchowicz (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski, Asesor WSA Anna Juszczyk-Wiśniewska,, Protokolant asystent sędziego Aleksandra Kosiecka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 marca 2007 r. sprawy ze skargi RP sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...],[...] w przedmiocie klasyfikacja taryfowej I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana, III. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej spółki kwotę 755 ( siedemset pięćdziesiąt pięć ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
I SA/Go 1348/06
Uzasadnienie
"RP" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] sierpnia 2006 r. nr [...],[...] uchylającą decyzję Dyrektora Urzędu Celnego z dnia [...] marca 2001r. nr [...] w części dotyczącej podstawy prawnej - § 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 1997r. w sprawie ceł na towary przywożone z zagranicy (Dz. U. Nr 158, poz.1047 ) i utrzymującą w mocy w pozostałej części.
Decyzję wydano na podstawie następującego stanu faktycznego:
W kwietniu 1998 r. skarżąca złożyła do Dyrektora Urzędu Celnego wniosek o udzielenie pozwolenia na korzystanie z procedury uszlachetniania biernego w systemie wymiany 3.000 sztuk kratek działowych do samochodu "R" . Jako produkt zamienny miały zostać przywiezione z Niemiec samochody ciężarowe "R" ze ścianką działową również w ilości 3.000 sztuk. Urząd Celny w dniu 4 maja 1998 r. wydał skarżącej pozwolenie na korzystanie z procedury uszlachetniania biernego do końca 1998 r. Na wniosek skarżącej aneksem z dnia 2 lipca 1999 r. Urząd Celny przedłużył termin stosowania w/w procedury do końca 1999 r. i rozszerzył je o 4.500 kratek działowych do samochodów "R" .
Jednolitym dokumentem administracyjnym SAD z dnia [...] kwietnia 1998 r. nr [...] Agencja Celna, jako przedstawiciel skarżącej, dokonała zgłoszenia celnego pojazdów samochodowych "R" do transportu towarowego o ładowności do 1 tony zbudowanego na bazie samochodu osobowego, które objęto procedurą dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym. W zgłoszeniu zadeklarowano towar wg kodu PCN 8704 31 91 1. Z dokumentu wynika, iż krajem pochodzenia towaru jest Francja, a krajem wysyłki (eksportu) Niemcy. Do zgłoszenia dołączono m. in. sporządzone w języku francuskim faktury nr [...] i [...] z [...] marca 1998r., oraz nr [...] z [...] marca 1998r. wystawione na rzecz skarżącej przez "R" a dotyczące odprawianych samochodów oraz wystawione w języku niemieckim przez C GmbH w Brűhl rachunki nr [...],[...],[...] i [...] z [...] kwietnia 1998r. dotyczące w/w pojazdów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right