Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 30 stycznia 2007 r., sygn. II SA/Wa 2095/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Kwiecińska, Sędzia WSA Anna Mierzejewska, Asesor WSA Jacek Fronczyk (spr.), Protokolant Łukasz Mazur, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 stycznia 2007 r. sprawy ze skargi J. G. na decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] września 2006 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] maja 2001 r. nr[...] Dyrektor Biura [...] Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, działając na podstawie art. 78 ust. 2 pkt 2 stawy z dnia 30 czerwca 1970 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (t. j.: Dz. U. z 1997 r. Nr 10, poz. 55 z późn. zm.), wypowiedział J. G. stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej.

Po rozpatrzeniu wniesionego przez zainteresowanego odwołania, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia [...] lipca 2001 r. nr [...] utrzymał wymienioną wyżej decyzję w mocy.

W dniu [...] marca 2002 r., na skutek upływu dziewięciomiesięcznego okresu wypowiedzenia stosunku służbowego J. G. został zwolniony z zawodowej służby wojskowej.

W dniu [...] maja 2006 r. J.G. wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem o stwierdzenie nieważności decyzji Dyrektora Biura [...] MSWiA z dnia [...] maja 2001 r. nr [...] o wypowiedzeniu stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej.

Mając na względzie, że powyższa decyzja została w postępowaniu odwoławczym utrzymana w mocy decyzją MSWiA z dnia [...] lipca 2001 r. nr [...], organ zwrócił się do wnioskodawcy o sprecyzowanie wniosku poprzez wskazanie, czy żądnie dotyczy jedynie decyzji organu I instancji, czy też decyzji ostatecznej.

W dniu[...] czerwca 2006 r. J.G. uzupełnił swój wniosek, wskazując, że dotyczy on obu wydanych decyzji. Swoje żądanie uzasadnił tym, że organ, wydając kwestionowane rozstrzygnięcie, niewłaściwie zastosował art. 78 ust. 2 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 30 czerwca 1970 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, poprzez podjęcie decyzji o wypowiedzeniu stosunku służbowego na 6 miesięcy przed likwidacją zajmowanego stanowiska służbowego, a nie określając w decyzji o wypowiedzeniu stosunku służbowego dat dziennych początku i końca terminu wypowiedzenia, jak również daty doręczenia decyzji, a więc elementów decyzji mających wpływ na treść rozstrzygnięcia i skutki prawne decyzji, organ rażąco naruszył art. 107 § 1 kpa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00