Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 18 stycznia 2007 r., sygn. II SA/Kr 987/06

 

WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 18 stycznia 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Tuszyńska Sędziowie WSA Mariusz Kotulski (spr) WSA Ewa Rynczak Protokolant Grażyna Grzesiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 stycznia 2007 r. sprawy ze skargi Wojewody M. na uchwałę Rady Gminy L. z dnia [...] 2005 r. nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy L. I stwierdza nieważność § 44 ustęp 3 , § 45 ustęp 3, § 46 ustęp 2,3 i 4 zaskarżonej uchwały, II w pozostałym zakresie skargę oddala .

Uzasadnienie

Wojewoda M. pismem z dnia [...] 2005r. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w K. skargę, w której wniósł o stwierdzenie nieważności uchwały Nr [...] Rady Gminy w L. w części objętej: § 44 ust. 3, § 45 ust. 3, § 46 ust.2, 3 i 4; wskazanie na naruszenie prawa w zakresie braku rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu w załączniku do uchwały oraz wskazanie na nieistotne naruszenie prawa w zakresie błędnej numeracji § 28 i odesłania w ust.6 § 28 do nieistniejących ustępów § 28 przedmiotowej uchwały.

W uzasadnieniu skargi wskazano, że uchwałą Nr [...] z dnia [...] 2005r. Rada Gminy w L. uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego L. Zaskarżona uchwała została podjęta na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie ze sprawowanym nadzorem przedmiotowa uchwała została oceniona w oparciu o przedstawioną dokumentację planistyczną pod kątem zgodności z przepisami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska oraz zgodnie z procedurą formalno-prawną i pod kątem zakresu merytorycznego planu wymaganego przepisami przywołanych powyżej ustaw oraz przepisami odrębnymi. O ile nie stwierdzono uchybień w zakresie przeprowadzonej procedury formalno-prawnej, o tyle treść przedmiotowej uchwały budzi zastrzeżenia strony skarżącej, bowiem w istotny sposób narusza obowiązujący porządek prawny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00