Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 14 grudnia 2006 r., sygn. I SA/Go 676/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Wierchowicz Sędziowie Sędzia WSA Jacek Niedzielski (spr.) Asesor WSA Barbara Rennert Protokolant ref. Marta Surmacz - Buszkiewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 grudnia 2006 r. sprawy ze skargi HP Sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wartości celnej towaru oraz podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 9 maja 2006 r. "HP" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] kwietnia 2006 r. nr [...] utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z [...] grudnia 2005r. nr [...], uznającą zgłoszenie celne z [...] marca 2004 nr [...] za nieprawidłowe w zakresie stawki celnej, kwoty należności celnych przywozowych i kwoty podatku od towarów i usług.

Uzasadniając swoje stanowisko organ odwoławczy stwierdził, iż w dniu [...] marca 2004 r. Urząd Celny objął procedurą dopuszczenia do obrotu , według dokumentu SAD nr [...] z zastosowaniem konwencyjnej stawki celnej, towar niekrajowy, uprzednio objęty procedurą skłuwa celnego według dokumentu SAD nr [...] z [...] marca 2004 r.

Załączone do zgłoszenia świadectwo pochodzenia nr [...] z [...] stycznia 2004 r., stosownie do §20a ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 15 pożdziernika 1997 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu ustalania niepreferncyjnego pochodzenia towarów, sposobu jego dokumentowania oraz listy towarów, których pochodzenie musi być udokumentowane świadectwem pochodzenia / Dz.U. nr 130, poz. 851 ze zm./ zwanym dalej rozporządzeniem, zostało przesłane do organu wystawiającego świadectwo w celu weryfikacji autentyczności oraz prawidłowości danych w nim zawartych. Z udzielonej odpowiedzi wynikało, że świadectwo pochodzenia nie zostało wystawione przez Chińską Radę Promocji Handlu Zagranicznego ( CCPIT ), a pieczęcie oraz podpisy na nim widniejące są podrobione.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00