Orzeczenie
Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 16 listopada 2006 r., sygn. I SA/Go 396/06
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Wierchowicz Sędziowie Asesor WSA Barbara Rennert (spr.) Asesor WSA Alina Rzepecka Protokolant sekr.sąd. Agnieszka Baczuń po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 listopada 2006r. sprawy ze skargi DT Polska Sp. z o.o. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania od decyzji. 1. uchyla zaskarżone postanowienie; 2. określa, iż zaskarżone postanowienie nie może być wykonane; 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki kwotę 355,00 złotych (trzysta pięćdziesiąt pięć) tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
W dniu 9 marca 2006 r. DT Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością złożyła skargę na postanowienie Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] stycznia 2006 r. nr [...] stwierdzające niedopuszczalność odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] sierpnia 2003 r. nr [...] odmawiającej uchylenia decyzji Urzędu Celnego z dnia [...] stycznia 2002 r. nr [...].
Sąd ustalił następujący stan faktyczny:
W dniu [...] czerwca 2001 r. skarżąca zgłosiła do odprawy celnej ciągnik drogowy do ciągnięcia naczep wg Jednolitego Dokumentu Administracyjnego SAD nr [...] z dnia [...] czerwca 2005 r. Na wniosek skarżącej o wydanie decyzji do w/w zgłoszenia celnego, decyzją z dnia [...] stycznia 2002 r. nr [...]. Urząd Celny uznał przedmiotowe zgłoszenie za prawidłowe.
Pismem z dnia [...] maja 2002 r. skarżąca osobiście wniosła o uznanie w/w zgłoszenia celnego za nieprawidłowe i wniosek ten został potraktowany przez organ celny jako wniosek o wznowienie postępowania. W dniu [...] lipca 2002 r. skarżąca udzieliła pełnomocnictwa pracownikom EY Spółki z o. o. T.M. doradcy podatkowemu, A.B. doradcy podatkowemu oraz K.F. do reprezentowania jej wobec organów administracji państwowej, w tym przed urzędami i izbami celnymi. Pełnomocnictwa udzielono z prawem substytucji. Następnie doradca podatkowy T.M. udzielił pełnomocnictwa substytucyjnego adwokatowi M.S..
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right