Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 5 padziernika 2006 r., sygn. III SA/Gd 475/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Alina Dominiak (spr.) Sędziowie: WSA Felicja Kajut WSA Elżbieta Kowalik - Grzanka Protokolant St. Sekr. Sąd. Beata Kaczmar po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 października 2006 r. sprawy ze skargi R. C. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego [...] z dnia 29 czerwca 2006 r. nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 14 maja 2001 r. nr [...] Powiatowy Inspektor Sanitarny [...] stwierdził brak podstaw do uznania choroby zawodowej u R. C..

Po rozpoznaniu odwołania, decyzją z dnia 15 marca 2002 r. nr [...] [...] Wojewódzki Inspektor Sanitarny [...] utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W uzasadnieniu wskazał, że u R. C. rozpoznano niedosłuch przewodzeniowo - odbiorczy bez podstaw do rozpoznania choroby zawodowej, ponieważ został on spowodowany czynnikami pozazawodowymi - zapaleniem ucha w dzieciństwie, chorobą Menier´a. Jednostka rozpoznana u strony nie znajduje się w wykazie chorób zawodowych, ponieważ w poz. 15 tego wykazu znajduje się "uszkodzenie słuchu wywołane działaniem hałasu".

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 20 października 2004 r. w sprawie sygn. 3 II SA/Gd 970/02 uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Powiatowego Inspektora Sanitarnego [...]. W uzasadnieniu Sąd wskazał, iż wydane w sprawie orzeczenie lekarskie jest lakoniczne, nie wyjaśnia, dlaczego przyjęto w nim, że u skarżącego rozpoznano niedosłuch przewodzeniowo - odbiorczy i dlaczego przyjęto, że brak podstaw do uznania choroby - zawodowego uszkodzenia słuchu. Brak także szczegółowych rozważań dotyczących przebytej

w dzieciństwie przez skarżącego choroby i jej wpływu lub braku tego wpływu na stan zdrowia skarżącego. W orzeczeniu nie wyjaśniono różnicy między niedosłuchem przewodzeniowo - odbiorczym oraz niedosłuchem obustronnym typu odbiorczego

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00