Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 18 wrzenia 2006 r., sygn. IV SA/Wr 257/06

Odwołanie wniseione wkrótce po wydaniu decyzji ostatecznej niewątpliwie nie może być potraktowane jako odwołanie, lecz w pierwszej kolejności - ze względu na newralgiczny punkt czasowy zetknięcia się obu postępowań administracyjnegog i sądowo-administracyjnego - zawsze należy rozważyć czy pismo to nie jest środkiem zmierzającym do wszczęcia postępowania sądowo-administracyjnego, a więc czy nie ma cech środka prawnego uregulowanego w innej procredurze.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Mirosława Rozbicka-Ostrowska (sprawozdawca) Sędziowie WSA Wanda Wiatkowska-Ilków Asesor WSA Alojzy Wyszkowski Protokolant Robert Hubacz po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 6 września 2006 r. sprawy ze skargi J. O. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania uprawnień do świadczenia pieniężnego uchyla decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] r., Nr [...] , decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] r., Nr [...] , postanowienie Kierownika do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] r., Nr [...] i decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] r. Nr [...] .

Uzasadnienie

Postępowanie administracyjne w niniejszej sprawie wszczęte zostało wnioskiem J. O. z dnia [...] r. o przyznanie świadczenia pieniężnego przewidzianego ustawą z dnia 31 maja 1996 r. o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Jako podstawę faktyczną wniosku strona wskazała fakt jej narodzin podczas pracy przymusowej rodziców w Niemczech . Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych decyzją z dnia [...] r., Nr [...] orzekł o odmowie przyznania wnioskowanego przez stronę świadczenia, a kolejną decyzją z dnia [...] r., Nr [...] utrzymał w mocy swoją wcześniejszą decyzję pierwszo-instancyjną . Strona niezadowolona z powyższego rozstrzygnięcia złożyła w dniu [...] r. odwołanie, zakwalifikowane przez organ administracji jako wniosek o uchylenie decyzji własnej w trybie art. 154 k.p.a.. Decyzją z dnia [...] r. Nr [...] Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odmówił uchylenia decyzji własnej z dnia [...] r., Nr [...] i decyzji ją poprzedzającej z dnia [...] r., Nr [...] o odmowie przyznania świadczenia pieniężnego . Pismem z dnia [...] r. , nadanym w dniu [...] r. strona odwołała się od powyższej decyzji . Postanowieniem z dnia [...] r. nr [...] organ administracyjny stwierdził uchybienie terminu do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00