Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 wrzenia 2006 r., sygn. III SA/Wa 1277/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wojciech Mazur (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek,, Asesor WSA Sylwester Golec,, Protokolant Anna Kurdej, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 września 2006 r. sprawy ze skargi Biura Handlowo - Usługowego "H." H.P. na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] stycznia 2006 r. nr [...] w przedmiocie odmowy umorzenia oraz rozłożenia na raty wpłat na PFRON za okres od marca 2000 r. do września 2004 r. 1) uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w W. z dnia [...] maja 2005 r. nr [...], 2) stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu w całości do chwili uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia, 3) zasądza od Ministra Pracy i Polityki Społecznej na rzecz skarżącej kwotę 500zł (słownie: pięćset złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] stycznia 2006 r. nr [...] Minister Pracy i Polityki Społecznej, po rozpoznaniu odwołania Biura Handlowo - Usługowego "H" H.P. w R., utrzymał w mocy decyzję Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej Prezes Zarządu PFRON) z dnia [...] maja 2005 r. odmawiającą skarżącemu umorzenia i rozłożenia na raty należności z tytułu wpłat na PRFON wraz z odsetkami za okres od marca 2000 r. do września 2004 r.

Z akt rozpoznawanej sprawy wynika, że wnioskiem z dnia 19 grudnia 2004 r. Biura Handlowo - Usługowego "H" H.P. w R. zwróciło się do Prezesa Zarządu PFRON, o rozłożenie na raty należności z tytułu zaległych wpłat na PFRON. Następnie pismem z dnia 7 lutego 2005 r., strona wniosła o udzielenie pomocy publicznej w ramach pomocy de minimis załączając wymagane przez PFRON dokumenty. Kolejnymi pismami z dnia 31 marca 2005 r. i 20 kwietnia 2005 r. strona uzupełniła wniosek i wniosła o umorzenie należności na rzecz PFRON. W uzasadnieniu wniosku oraz pismach uzupełniających wnioskodawca wskazał na trudności finansowe spowodowane niskim kursem EURO wobec złotego przy sztywnych cenach eksportowanych towarów określonych w długoterminowych kontraktach. Ponadto wyjaśnił, że dokonanie wpłat zaległych należności za lata 2000-2004 spowoduje utratę płynności finansowej firmy, a w konsekwencji zaprzestanie działalności i likwidację zakładu pracy, co ujemnie wpłynie na lokalny rynek pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00