Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 28 sierpnia 2006 r., sygn. II SA/Łd 337/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Rosińska, Sędzia NSA Grzegorz Szkudlarek, Asesor WSA Renata Kubot-Szustowska (spr.), Protokolant A. Łuczyńska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 sierpnia 2006 roku sprawy ze skargi E. Ł. i H. G. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] znak: [...] w przedmiocie pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją Nr [...] z dnia [...] Starosta S., działając na podstawie art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 7.lipca 1994r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. Nr 207 z 2003r., poz. 2016 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku E. Ł., odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z kotłownią w istniejącym budynku mieszkalnym (w zabudowie szeregowej) na działce o nr ewidencyjnym [...], położonej w S. , przy ul. A 20.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wskazał, iż w związku z występującymi nieprawidłowościami w projekcie budowlanym, wnioskodawczyni zobowiązana została, postanowieniem z dnia [...], do uzupełnienia w terminie 14 dni przedłożonego projektu budowlanego poprzez przedstawienie sposobu odprowadzania spalin z kotła grzewczego do przewodu dymowego. Z załączonego do wniosku projektu wynikało bowiem, że w obiekcie budowlanym brak jest wolnego przewodu dymowego i wentylacyjnego, ponieważ do przewodu istniejącego podłączony jest kominek na parterze segmentu wnioskodawczyni oraz kocioł grzewczy sąsiada.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00