Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 25 lipca 2006 r., sygn. II SA/Bd 455/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jerzy Bortkiewicz Sędziowie: Sędzia WSA Grażyna Malinowska-Wasik Asesor WSA Grzegorz Saniewski (spr.) Protokolant Elżbieta Brandt po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 25 lipca 2006 r. sprawy ze skargi J.G. na decyzję [...] Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z dnia [...] marca 2006 r. nr [...] w przedmiocie rozbiórki 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję [...] Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] z dnia [...] stycznia 2006 r., nr [...], 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu, 3. zasądza od [...] Inspektora Nadzoru Budowlanego w [...] na rzecz skarżącej kwotę 500 zł (pięćset) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Dnia [...] września 1996 r. J.G. złożyła w Urzędzie Gminy [...] pismo, w którym opisując sposób i miejsce składowania obornika na działce J.S. w miejscowości [...], zwracała się o pomoc w usunięciu zagrożenia i doprowadzenie do stanu zgodnego z prawem.

W wyniku przeprowadzonego postępowania Burmistrz Gminy [...] działając m.in. na podstawie art. 56 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o ochronie i kształtowaniu środowiska, decyzją z dnia [...] listopada 1996 r. zobowiązał M. i J.S. do wykonania szczelnego zbiornika na nieczystości płynne i płyty gnojowej w terminie do [...] maja 1997 r., wskazując w treści decyzji, że inwestycja ta musi być poprzedzona uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Pismem z dnia [...] kwietnia 1997 r. J.G. zwróciła się do Burmistrza Gminy [...] o informację, czy wydano pozwolenia na realizowane właśnie przy granicy jej nieruchomości obiekty budowlane tj. płytę gnojową i szczelny zbiornik na nieczystości płynne. Sprawa została przekazana wg właściwości Kierownikowi Urzędu Rejonowego w [...], który z urzędu wszczął postępowanie w sprawie samowoli budowlanej na posesji M. i J.S. w [...] pod nr [...].

Decyzją z dnia [...] października 1997 r. Kierownik Urzędu Rejonowego w [...] nakazał M. i J. S. dokonać rozbiórki płyty gnojowej wraz z szambem na gnojownicę, położonych na działce nr [...]/[...] w [...][...]. (k.18 akt administracyjnych). Rozstrzygnięcie to zostało utrzymane w mocy decyzją Wojewody [...] decyzją z dnia [...] listopada 1997 r. (k. 24 akt administracyjnych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00