Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 czerwca 2006 r., sygn. II SA/Wa 249/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bronisław Szydło, Sędziowie WSA Ewa Grochowska-Jung, Eugeniusz Wasilewski (spr.), Protokolant Agnieszka Kolasa, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 9 czerwca 2006 r. sprawy ze skargi M. Z. na decyzję Ministra Sprawiedliwości z dnia [...] listopada 2005 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze Służby Więziennej oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Generalny Służby Więziennej decyzją personalną nr [...] z dnia [...] października 2005 r. - wydaną na podstawie art. 39 ust. 3 pkt 5 i ust. 4 ustawy z dnia 26 kwietnia 1996 r. o Służbie Więziennej (t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 207, poz. 1761 ze zm.) - zwolnił [...] M. Z. ze Służby Więziennej z dniem [...] listopada 2005 r. z uwagi na ważny interes służby.

W uzasadnieniu decyzji podano, iż w dniu [...] października 2002 r. do Aresztu Śledczego w W. wpłynęło zawiadomienie z Sądu Rejonowego dla W. o tym, że na mocy postanowienia Sądu z dnia [...] października 2002 r. został zastosowany wobec [...] M. Z. do dnia [...] listopada 2002 r. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, z uwagi na podejrzenie popełnienia przez niego przestępstwa z art. 200 § 1 Kodeksu karnego.

Biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności Dyrektor Aresztu Śledczego w W. decyzją personalną z dnia [...] października 2002 r. zawiesił wyżej wymienionego w czynnościach służbowych, a następnie okres zawieszenia przedłużył do czasu prawomocnego zakończenia postępowania karnego.

Z informacji uzyskanej z Prokuratury Rejonowej - W. wynika, że przeciwko wymienionemu funkcjonariuszowi został skierowany akt oskarżenia do Sądu Rejonowego W.

Powyższe fakty nie mogą pozostać obojętne dla stosunku służbowego [...] M. Z. w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że na funkcjonariuszu państwowym ciąży szczególny obowiązek przestrzegania prawa, a status funkcjonariusza Służby Więziennej wiąże się z nieskazitelnym charakterem i nieposzlakowaną opinią.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00