Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 25 maja 2006 r., sygn. III SA/Wr 540/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Józef Kremis (sprawozdawca) Sędziowie: Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska Sędzia WSA Jerzy Strzebińczyk Protokolant: Halina Rosłan po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 maja 2006 r. sprawy ze skargi A sp. z o. o. w O., obecnie B sp. z o. o. w O. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia 7 lipca 2004 r. Nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 5 listopada 2003 r. przedstawiciel strony dokonał zgłoszenia celnego towaru o nazwie handlowej Bebiko sojowe (w polu 31 SAD - poz. 1 SAD, opisane jako m.in. "Odżywki dla dzieci - bebiko sojowe - 300 opak."), zaklasyfikowanego według kodu PCN 190110000, ze stawką celną autonomiczną 5%, wnioskując o objęcie tego towaru procedurą dopuszczenia do obrotu. Organ celny przyjął zgłoszenie po spełnieniu wymogów określonych w art. 64 Kodeksu celnego oraz przedstawieniu towaru - zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu celnego.

W dniu 25 lutego 2004 r. Naczelnik Urzędu Celnego w O. wszczął postępowanie celne i podatkowe oraz przystąpił do weryfikacji zgłoszenia celnego w zakresie taryfikacji towaru. W trakcie postępowania weryfikacyjnego, na wezwanie organu celnego strona oświadczyła, że dokumenty dotyczące towaru, a mianowicie: analizy składu chemicznego, certyfikaty producenta, teksty etykiet, ulotki informacyjne, zostały załączone do postępowań wszczętych wcześniejszymi postanowieniami. Ponadto, w wyniku wcześniej prowadzonych postępowań dotyczących takiego towaru, Urząd Celny w O. był w posiadaniu dodatkowego dokumentu, tj. zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 16 czerwca 1998 r.

Po analizie zgłoszenia celnego wraz z dostarczonymi przez stronę dokumentami stwierdzono, że nieprawidłowo dokonano klasyfikacji towarowej do kodu PCN 190110000 dla sprowadzonego towaru o nazwie Bebiko sojowe i ustalono dla tego towaru kod PCN 210690980.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00