Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 13 kwietnia 2006 r., sygn. I SA/Ol 516/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Błesiński Sędziowie Sędzia WSA Ryszard Maliszewski Asesor WSA Wojciech Czajkowski (spr.) Protokolant Anna Fic po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 kwietnia 2006r. sprawy ze skargi A Spółka z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" r. Nr "[...]" w przedmiocie umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w E. z dnia "[...]" r. nr "[...]", którą umorzono Spółce z o.o. A z siedzibą w E. wszczęte przez ten Urząd w dniu 25 lutego 2004r. na wniosek Strony, postępowanie restrukturyzacyjne w zakresie zaległości podatkowych z tytułu podatku od towarów i usług za lipiec, sierpień, październik i listopad 1998r. oraz styczeń i luty 1999r., w łącznej kwocie 899.068,55 zł i zaległości w podatku dochodowym za od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń za maj 2002r. w kwocie 96,10zł, wraz z odsetkami za zwłokę.

Podstawę rozstrzygnięć stanowiły ustalenia organów obu instancji, z których wynikało, że Spółka A do dnia wydania decyzji o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego faktycznie nie podjęła działalności gospodarczej. Tym samym nie spełniła warunku, o jakim mowa w art.1 ust.2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. o restrukturyzacji niektórych należności publicznych od przedsiębiorstw (Dz. U. Nr 155, poz.1287). Przepis ten stanowi bowiem, że restrukturyzacją objęci są przedsiębiorcy, o których mowa w przepisach o warunkach dopuszczalności i nadzorowaniu pomocy publicznej dla przedsiębiorców, w szczególności którzy tracą zdolność do konkurowania na rynku, wyrażającą się zwłaszcza w znacznym stopniu: zmniejszeniem obrotów, nadmierną zdolnością produkcyjną, wzrostem zapasów, spadkiem zyskowności lub ponoszeniem strat, jak również wzrostem zadłużenia i brakiem możliwości uzyskania bankowych kredytów, poręczeń lub gwarancji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00