Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 10 kwietnia 2006 r., sygn. III SA/Kr 322/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Bożenna Blitek (spr.) Sędziowie: WSA Elżbieta Kremer AWSA Dorota Dąbek Protokolant: Agnieszka Słaboń po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 kwietnia 2006 r. sprawy ze skargi A. G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia 10 marca 2004 r. Nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lutego 2004r. Nr [...] Dyrektor Izby Celnej w K. zwolnił dyspozytora celnego - A. G. ze służby stałej w Izbie Celnej w K. - z dniem 31 maja 2004 r.

Na uzasadnienie decyzji podano, że pismem z dnia [...].01.2004r. do sygn. akt [...] Prokuratura Rejonowa w Z. zawiadomiła Dyrektora Izby Celnej w K. o wydaniu postanowienia z dnia [...].01.2004 r., w którym przedstawiono A. G. zarzut popełnienia przestępstwa z art. 228 § 3 kk polegającego na tym, że w dniu [...].08.2003 r. pełniąc służbę w Oddziale Celnym w L. zażądał udzielenia mu korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wymierzenia kary za przejazd pojazdu nienormatywnego. Zdaniem organu administracyjnego, świadczy to o świadomym dopuszczeniu się przez funkcjonariusza celnego poważnego naruszenia obowiązków służbowych oraz o jego korupcyjnym zachowaniu powodującym utratę zaufania niezbędnego do wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Jako podstawę prawną podano art. 26 pkt 12 ustawy z dnia 24.07.1999r. o Służbie Celnej (Dz. U. Nr 72, poz. 802 z późn. zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00