Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 16 marca 2006 r., sygn. II SA/Wa 2173/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Kwiecińska (spr.), Sędziowie WSA Bronisław Szydło, WSA, Eugeniusz Wasilewski, Protokolant, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 marca 2006 r. sprawy ze skargi R. P. na decyzję Ministra Obrony Narodowej z dnia [...] października 2005 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania odprawy z tytułu zwolnienia z zawodowej służby wojskowej oraz ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy 1. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji, 2. zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości

Uzasadnienie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją nr [...] z dnia [...] listopada 1999 r. zwolnił [...] R. P. z dniem [...] kwietnia 2000 r. z zawodowej służby wojskowej.

W dniu 6 lutego 2003 r. R. P. wystąpił do Ministra Obrony Narodowej z wnioskiem o wydanie odrębnej decyzji w przedmiocie odprawy i ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, o których mowa w art. 17 ust. 1 oraz art. 18 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1974 r. o uposażeniu żołnierzy (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 693 ze zm.).

Decyzją z dnia [...] czerwca 2003 r. Prezes Rady Ministrów orzekł, na podstawie art. 22 § 1 pkt 9 k.p.a., że organem właściwym do rozpatrzenia wniosku R. P. o wydanie decyzji ustalającej składniki i wysokość odprawy należnej w związku ze zwolnieniem z zawodowej służby wojskowej jest Minister Obrony Narodowej. W uzasadnieniu decyzji organ wskazał między innymi, iż uprawnienia żołnierzy zawodowych zwalnianych ze służby wojskowej regulowane są przepisami art. 17 i 18 cyt. ustawy o uposażeniu żołnierzy. Od decyzji wydanych przez organy wojskowe o sprawach uposażenia i innych należnościach pieniężnych żołnierz może wnieść, w terminie 7 dni od daty doręczenia mu decyzji, odwołanie do organu wojskowego wyższego stopnia, a także skargę do sądu administracyjnego - na zasadach określonych w Kodeksie postępowania administracyjnego (art. 9 ust. 4 ustawy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00