Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 8 marca 2006 r., sygn. II SA/Bd 1198/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA: Jerzy Bortkiewicz (spr.) Sędzia WSA: Grażyna Malinowska-Wasik Asesor WSA: Grzegorz Saniewski Protokolant Magdalena Gadecka po rozpoznaniu w dniu 8 marca 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi S. SA na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w B. z dnia [...] 2005 r., nr [...] w przedmiocie choroby zawodowej uchyla zaskarżoną decyzję

Uzasadnienie

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w B. w oparciu o przepis art.138 § 2 K.p.a. oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania podejrzenia, rozpoznawania i stwierdzania chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz. U. Nr 132, póz. 1115) decyzją nr [...] z [...] 2005 r. po rozpatrzeniu odwołania "S." S.A. w Inowrocławiu uchylił decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w I. z dnia [...] 2003 r., nr [...] stwierdzającą chorobę zawodową - przewlekłe obutracyjne zapalenie oskrzeli u Henryka S. i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji gdyż rozstrzygnięcie sprawy wymagało przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego z zakładzie pracy w znacznej części.

Przebieg sprawy powstał na podstawie poniższego stanu faktycznego:

W dniu [...] 2004 r. do Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w I. Henryk S. złożył zgłoszenie podejrzenia choroby zawodowej-astmy oskrzelowej przewlekłej wskazując okres narażenia od 11 maja 1978 r. do 6 września 2000 r. oraz "S." S.A. w I. jako miejsce zatrudnienia, w którym wystąpiło zagrożenie będące powodem zgłoszenia podejrzenia choroby zawodowej.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w B. wydał orzeczenie lekarskie nr [...] z dnia [...] 2004 r. o braku podstaw do rozpoznania u Henryka S. choroby zawodowej - przewlekłego obturacyjnego zapalenia oskrzeli o etiologii zawodowej, ponieważ Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w I. nie potwierdził narażenia na działanie pyłów lub gazów drażniących o przekroczonych w ciągu ostatnich 10 lat pracy normatywach higienicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00