Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 22 grudnia 2005 r., sygn. II SA/Łd 868/05

 

Dnia 22 grudnia 2005 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA: Barbara Rymaszewska, Sędzia WSA: Joanna Sekunda-Lenczewska, Asesor WSA: Renata Kubot-Szustowska (spr.), Protokolant: asystent sędziego Tomasz Godlewski, po rozpoznaniu w dniu 13 grudnia 2005 roku na rozprawie sprawy ze skargi A Spółki Akcyjnej w P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odrzucenia zgłoszenia o zanieczyszczeniu powierzchni ziemi oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją Nr [...] z dnia [...] Starosta W., działając na podstawie art. 12 ust. 4 ustawy z dnia 27.lipca 2001r. o wprowadzeniu ustawy prawo ochrony środowiska, ustawy o odpadach oraz o zmianie niektórych ustawy (Dz.U. Nr 100, poz. 1085 ze zm.) odrzucił zgłoszenie A S.A. w P., Regionalnego Zespołu Prewencji w P., dotyczące zanieczyszczenia nieruchomości położonej w miejscowości G. przy ul. W., na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym 1012.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wskazał, iż w dniu 2.lipca 2004r. wpłynęło do Starostwa Powiatowego w W. zgłoszenie zanieczyszczenia powierzchni ziemi na opisanej wyżej działce. Zgłoszenia tego dokonano w oparciu o treść art. 12 ust. 1 cytowanej ustawy wprowadzającej. Z informacji w nim zawartych wynika, że zanieczyszczenie nieruchomości, której użytkownikiem wieczystym jest A S.A., spowodowane zostało przez B S.A., spółkę wykreśloną z rejestru handlowego z dniem 7.września 1999r. Ze względu na liczne wątpliwości, dotyczące następstwa prawnego A S.A. wobec B S.A., interpretacja w tym przedmiocie dokonana została przez Ministra Środowiska. Wynika z niej zaś, że w następstwie połączenia spółek B S.A oraz C S.A., A S.A. stał się następcą prawnym B S.A. Wiąże się to natomiast z przejęciem przez A S.A. ogółu obowiązków, w tym również obowiązku przeprowadzenia rekultywacji powierzchni ziemi, na której występuje zanieczyszczenie gleby lub ziemi albo niekorzystne przekształcenie naturalnego ukształtowania terenu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00