Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 18 listopada 2005 r., sygn. I SA/Lu 328/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Gdulewicz, Sędziowie NSA Anna Kwiatek, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk (spr.), Protokolant st. sekr. sąd. Marta Ścibor, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 listopada 2005 r. sprawy ze skargi "[...]" spółka jawna Z. Z., A. S., R. L. w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym za miesiące od września 2000 r. do maja 2001 r. - oddala skargę

Uzasadnienie

Z akt wynika, że wnioskiem z dnia 4 kwietnia 2003r. Spółka Jawna "[...]" Z. Z., A. S. i R. L. zwróciła się do organu podatkowego o stwierdzenie nadpłaty w podatku akcyzowym za okres od września 2000r. do maja 2001r. - jako podatku uiszczonego nienależnie w całości. Zdaniem podatnika, fakt zgłoszenia w dniu 25 października 2000r. obowiązku podatkowego w podatku akcyzowym z tytułu sprzedaży oleju opałowego wynikał z błędnej interpretacji przepisów prawa. Spółka nie była ani producentem, ani importerem oleju opałowego, a nie stwierdzono również, że dokonywała sprzedaży oleju opałowego nieprawidłowo oznaczonego. Uiszczony przez nią podatek obliczony był wg stawek właściwych dla producenta oleju opałowego, którym nie była, a więc podatek ten uiszczony został nienależnie.

Decyzją z dnia [...] czerwca 2003r. organ podatkowy I instancji odmówił stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym za ww. okres w łącznej kwocie 61.516 zł uzasadnienie opierając na orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z dnia 6 marca 2002r. w sprawie sygn. akt P7/2000 (k.- oznaczona jako 19 ).

Od tej decyzji strona wniosła odwołanie do organu II instancji, który po rozpatrzeniu sprawy utrzymał w mocy decyzję organu I instancji (k.- ? brak numeracji kart).

Na powyższą decyzję ostateczną spółka "[...]" wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie.

Wyrokiem z dnia 15 czerwca 2004r. w sprawie sygn. akt III SA/Lu 100/04 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił zaskarżoną decyzję i zasądził od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżących zwrot kosztów postępowania ( k.- ? brak numeracji kart ).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00