Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 14 wrzenia 2005 r., sygn. III SA/Gd 463/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz, Sędziowie Sędzia NSA Marek Gorski, Asesor WSA Krzysztof Gruszecki (spr.), Protokolant: Anna Zegan, po rozpoznaniu w dniu 14 września 2005 r. na rozprawie sprawy ze skargi T.D. na decyzję Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego [...] z dnia 23 czerwca 2004 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją nr [...] z dnia 8 marca 2004 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny [...] na podstawie art. 104 § 1 i 2 k.p.a. i art. 5 pkt 4a ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 1998 r., Nr 90, poz. 575 ze zm.) nie stwierdził u T.D. choroby zawodowej wymienionej w poz. 19.6 wykazu chorób zawodowych, określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. w sprawie wykazu chorób zawodowych, szczegółowych zasad postępowania w sprawach zgłaszania, podejrzenia, rozpoznawania i stwierdzania chorób zawodowych oraz podmiotów właściwych w tych sprawach (Dz. U. Nr 132, poz. 1115), tj. przewlekłego zapalenia nadkłykcia kości ramiennej.

W uzasadnieniu organ I instancji wskazał, iż przedmiotowe rozstrzygnięcie zostało wydane w oparciu o orzeczenie lekarskie nr [...] o braku podstaw do rozpoznania choroby zawodowej, wystawione przez Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w G., orzeczenie lekarskie nr [...] wystawione przez Instytut Medycyny Pracy w Łodzi oraz kartę oceny narażenia zawodowego sporządzoną w dniach 8 i 12 lutego 2004 r. Organ podał nadto, iż rozpoznana u T. D. choroba - przewlekłe zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramieniowej prawej, w świetle zakresu czynności wykonywanych na stanowisku motorniczego nie może być uznana jako następstwo sposobu wykonywania pracy i zakwalifikowana do chorób zawodowych. Z kolei inne rozpoznane u T. D. choroby nie figurują w normatywnym wykazie chorób zawodowym i za takie nie mogą być uznane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00