Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 12 maja 2005 r., sygn. I SA/Bd 139/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Leszek Kleczkowski, Sędziowie Sędzia WSA Izabela Najda-Ossowska (spr.), asesor sądowy Mirella Łent, Protokolant Sarah Sobecka - Kucharczyk, po rozpoznaniu w dniu 12 maja 2005r. na rozprawie sprawy ze skargi L. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] 2004r. Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do czerwca 2000r. oddala skargę

Uzasadnienie

Syg akt I SA/Bd 139/05

U Z A S A D N I E N I E

Zaskarżoną decyzją z [...] 2004r Dyrektor Izby Celnej w B. utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w B. z [...] 2004r określającej L. S. w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do czerwca 2000r nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym.

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że po przeprowadzeniu kontroli w czerwcu 2004r w wyniku ponownego rozpatrywania sprawy w przedmiocie rozliczenia podatku od towarów i usług za wskazany wyżej okres Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B. zakwestionował rzeczywisty przebieg zdarzeń gospodarczych w badanym okresie stwierdzając, że L. S. prowadząc działalność gospodarczą polegającą na hurtowym handlu wyrobami i złomem metali i kamieni szlachetnych oraz na sprzedaży eksportowej konfekcji damskiej była jednym z ogniw łańcuszka koncesjonowanej sprzedaży metali i kamieni szlachetnych.

Ustalono, że w badanym okresie obrotu tymi towarami dokonywały kolejno PHU "B." prowadzone przez C. S., PHU "G." będącym działalnością J. S., PW "G." s.c. P. P. i A. G., PUH "C." L. S. oraz ZPChr "G." - Z. Z.

Analiza przebiegu dostaw i odbioru towaru, sposobu przechowywania i zapłaty a także braku udokumentowania źródła pochodzenia towaru u pierwszego sprzedawcy stały się podstawą decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia 17 września 2004r. pozbawiającej podatniczkę za miesiące od stycznia do czerwca 2000 r. prawa odliczenia podatku VAT wykazanego w 12 fakturach wystawionych przez spółkę "G." na sprzedaż wyrobów i złomu złota w łącznej kwocie [...] a także nie uznał za te same miesiące wykazanej w 9 fakturach VAT sprzedaży wyrobów i złomu metali szlachetnych na rzecz ZPChr "G." Z. Z. na kwotę netto [...]zł podatek VAT w wysokości [...] zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00