Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 14 grudnia 2004 r., sygn. II SA/Gd 1406/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Barbara Skrzycka-Pilch (spr.) Sędziowie WSA Janina Guść WSA Mariola Jaroszewska Protokolant: Małgorzata Kuba po rozpoznaniu w dniu 2 grudnia 2004 r. na rozprawie sprawy ze skargi A. S. na uchwałę Rady Miasta z dnia 28 sierpnia 2003 r., nr [...] w przedmiocie odrzucenia zarzutu wniesionego do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Sądu uchwałą z dnia 28 sierpnia 2003 r., nr [...] Rada Miasta, na podstawie art. 24 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (jedn. tekst Dz. U. z 1999 r., Nr 15, poz. 139 ze zm.) w związku z art. 85 ust 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80, poz. 717) odrzuciła zarzuty wniesione do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy L. w G. K. , wniesione przez A. i G. S.

W uzasadnieniu wskazano, że uchwałą nr [...] z dnia 22 lutego 2001 roku Rada Miasta przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy L. w K. w mieście G.

Projekt planu został wyłożony do publicznego wglądu (wraz z prognozą skutków wpływu ustaleń planu na środowisko przyrodnicze) w dniach od 24 stycznia 2003 roku do 21 lutego 2003 roku oraz od 2 maja do 30 maja 2003 roku.

W ustawowym terminie do projektu planu zarzuty wnieśli A. i G. S. zamieszkali w G. przy ul. L. [...]. Zarzut przez nich wniesiony po pierwszym wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu dotyczył:

- zaprojektowania przy granicy działek [...], [...] i [...] drogi łączącej ulicę O.

z ulicą przebiegającą na zapleczu tych działek,

- braku zapisu o akceptacji istniejącej funkcji produkcyjnej (i istniejących antenach stacji

telefonii komórkowej), a także wysokości istniejącej zabudowy.

Organ sporządzający plan przychylając się do niektórych kwestii podniesionych przez skarżących postanowił uwzględnić zarzut w części dotyczącej zapisów akceptujących istniejący sposób użytkowania terenu, mając na względzie, iż istniejący budynek stanowi krawiecki zakład produkcyjny. W ramach funkcji dopuszczonych w strefie, w obrębie jakiej mieści się zakład, nie występują funkcje produkcyjne. Nie występują jednakże przesłanki przemawiające za likwidacją istniejącej funkcji produkcyjnej, której uciążliwość powinna być, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ograniczona do granic nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00