Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 14 padziernika 2004 r., sygn. II SAB/Lu 30/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Maciej Kierek, Sędziowie Asesor WSA Jerzy Drwal, Asesor WSA Wojciech Kręcisz (spr), Protokolant Referent Beata Basak, po rozpoznaniu w dniu 14 października 2004r sprawy ze skargi Z. W. na bezczynność Samorządowego Kolegium Odwoławczego w przedmiocie usług opiekuńczych zobowiązuje Samorządowe Kolegium Odwoławcze do wydania rozstrzygnięcia w przedmiocie wniosku Z. W. z dnia [...] czerwca 2004 r. w trybie wznowienia postępowania administracyjnego w terminie 1 miesiąca od dnia doręczenia wyroku z uzasadnieniem.

Uzasadnienie

II SAB/Lu 30/04

U z a s a d n i e n i e

Z. W. za pośrednictwem Samorządowego Kolegium Odwoławczego wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie skargę na bezczynność Samorządowego Kolegium Odwoławczego w przedmiocie złożonej w dniu 1 czerwca 2004 r. w trybie przepisu art. 235 kodeksu postępowania administracyjnego skargi na załatwienie sprawy z zakresu usług opiekuńczych zakończonej decyzją ostateczną z dnia [...] kwietnia 2004 r. nr SKO.[...], w której to sprawie, jak podnosił brały udział osoby podlegające wyłączeniu. W złożonej do wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skardze na bezczynność Samorządowego Kolegium Odwoławczego podnosił zarzut braku rozstrzygnięcia w przedmiocie jego skargi z 1 czerwca 2004 r. w trybie przepisów o wznowieniu postępowania.

W odpowiedzi na skargę Samorządowe Kolegium Odwoławcze wnosiło o oddalenie skargi, jako niezasadnej. Uzasadniając swoje stanowisko, Samorządowe Kolegium Odwoławcze podnosiło, iż złożona w trybie przepisu art. 235 kpa skarga Z. W. została rozstrzygnięta w prawidłowy sposób, co wyraziło się w tym, iż Kolegium dokonało ponownej analizy sprawy zakończonej decyzją ostateczną z dnia [...] kwietnia 2004 r. nr SKO.[...] i w jej rezultacie uznało, iż skarga wnioskodawcy nie może zostać uwzględniona z uwagi na to, iż wbrew jego twierdzeniom, żaden z wymienionych w skardze pracowników SKO nie podlegał wyłączeniu w toczącym się postępowaniu. Podniesiono ponadto, iż w związku z powyższym, uwzględniając zwłaszcza treść skargi Z. W. , Kolegium rozpatrzyło ją w trybie skargowym nie uznając, iż zachodzą przesłanki z art. 145 § 1 i art. 156 § 1 kpa, które uzasadniałyby podjęcie postępowania jurysdykcyjnego, a o rozstrzygnięciu tym skarżący Z. W. został poinformowany.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00