Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 31 maja 2004 r., sygn. SA/Bd 3447/03

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Adamczewska-Wasilewicz (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Teresa Liwacz, Asesor WSA Urszula Wiśniewska, Protokolant Anna Krenz, po rozpoznaniu w dniu 18 maja 2004 r. na rozprawie sprawy ze skargi W. Sp. z o. o. w B. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w T. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie odmowy uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości, 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej w T. na rzecz skarżącego kwotę 700, 00 zł (siedemset złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W. Sp. z o.o. w B. w dniu 6 sierpnia 2004r. w Oddziale Celnym w B. dokonała zgłoszenia celnego zawartego w dokumencie SAD nr [...] dotyczącym objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu maszyny ofsetowo-arkuszowej.

Do zgłoszenia celnego załączyła umowę kupna z dnia 21 lutego 2001r. nr [...], rachunek (fakturę) z dnia 2 sierpnia 2001r. nr [...], w którym wartość transakcji została określona na kwotę [...] oraz deklarację wartości celnej.

Zgłoszenie celne, jako odpowiadające wymogom formalnym określonym w art. 64 §1 i §2 Kodeksu celnego, zostało przyjęte przez Dyrektora Urzędu Celnego w T., co spowodowało z mocy prawa objęcie towaru wnioskowaną procedurą.

Wartość celna przedmiotowego towaru, została ustalona w oparciu o rachunek załączony do powyższego zgłoszenia celnego, stosownie do art. 23 §1 ustawy Kodeks celny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00