Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 stycznia 2004 r., sygn. III SA 1642/03

Pismo organu podatkowego, skierowane do osoby, która złożyła wniosek o stwierdzenie nadpłaty, zawierające oznaczenie organu, oznaczenie adresata, datę wydania, rozstrzygnięcie sprawy poprzez orzeczenie braku podstaw do stwierdzenia nadpłaty, podpis osoby uprawnionej do działania w imieniu organu a ponadto elementy uzasadnienia prawnego, należy uznać za decyzję organu podatkowego odmawiającą stwierdzenia nadpłaty /art. 210 par. 1 w zw. z art. 74a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa - Dz.U. nr 137 poz. 926 ze zm./.

Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością "N. D." na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w O. z dnia 9 czerwca 2003 r. (...) w przedmiocie niedopuszczalności środka odwoławczego w sprawie o podatek od nieruchomości - uchyla zaskarżone postanowienie, (...).

 

UZASADNIENIE

W dniu 2 kwietnia 2003 r. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością "N. D." złożyła do urzędu Gminy w Rz. pismo, w którym zwróciła się do gminy o zwrot podatku od nieruchomości za rok 2003. W piśmie tym spółka zawarła wywód, z którego wynikało, że jej zdaniem nie ciąży na niej obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości i w związku z tym organ gminy powinien zwrócić spółce zapłacony podatek od nieruchomości za rok 2003. Razem z pismem spółka złożyła skorygowaną deklarację na podatek od nieruchomości za rok 2003.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00