Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 23 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST2-2.450.1411.2020.1.RS

WIS TOWAR - interaktywne urządzenie projekcyjne.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020 r., poz. 106, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu (…) z dnia 18 grudnia 2020 r. (data wpływu 23 grudnia 2020 r.), uzupełnionego w dniu 11 lutego 2021 r. (data wpływu), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: towar – (…)

Opis towaru: interaktywne urządzenie projekcyjne (…)

Rozstrzygnięcie: CN 84

Stawka podatku od towarów i usług: 23%

Podstawa prawna: art. 41 ust. 1 ustawy w związku art. 146aa ust. 1 pkt 1 i ust. 1a ustawy

Cel wydania WIS: określenie stawki podatku od towarów i usług

UZASADNIENIE

W dniu 23 grudnia 2020 r. Wnioskodawca złożył wniosek, uzupełniony w dniu 11 lutego 2021 r., w zakresie sklasyfikowania towaru: „(…)” według Nomenklatury scalonej (CN) na potrzeby określenia stawki podatku od towarów i usług.

W treści wniosku i w jego uzupełnieniu przedstawiono następujący szczegółowy opis towaru.

Wnioskodawca zajmuje się produkcją urządzenia o nazwie „(…)". Jest to interaktywne urządzenie projekcyjne,(…). (…).

Wnioskodawca załączył pismo (…) pochodzące od Ośrodka Klasyfikacji i Nomenklatur Urzędu Statystycznego w Łodzi, według którego Organ ten wskazał, że towar będący przedmiotem wniosku mieści się w grupowaniu PKWiU 26.20.1, tj. Komputery i pozostałe maszyny do automatycznego przetwarzania danych oraz części i akcesoria do nich.

Na „(…)” składa się: jednostka centralna komputera, projektor oraz czujnik ruchu. Wszystkie te części są zamontowane wewnątrz jednej, bezpiecznej obudowy. Tak połączone, ściśle ze sobą współpracują, stanowiąc zestaw komputerowy montowany na stałe w jednym miejscu. Dodatkowo, urządzenie posiada w pełni funkcjonalny system operacyjny. Do urządzenia można podłączyć wszelkie urządzenia peryferyjne, dedykowane komputerom stacjonarnym, m. in. myszki, klawiatury, przenośne pamięci czy głośniki. „(…)”, zgodnie z definicjami słownikowymi, jest zestawem komputera stacjonarnego. I choć nie istnieje legalna definicja „zestawu komputerowego stacjonarnego”, posługując się definicjami słownikowymi znajdującymi się w Encyklopedii PWN, możliwe jest zrekonstruowanie takiego pojęcia jako zespołu elementów spełniających rolę samodzielnego urządzenia, opierającego się na komputerze, tj. urządzeniu elektronicznym, automatycznie przetwarzającym dane zapisane cyfrowo, znajdującym się gdzieś na stałe, niezmieniającym swego położenia. Przyjmuje się, że na zestaw komputerowy składa się jednostka centralna komputera, urządzenie wejścia i urządzenie wyjścia. Pod pojęciem urządzenia wejścia, co do zasady, rozumie się m. in. klawiaturę, myszkę czy kamerę. Urządzeniem wyjścia jest natomiast monitor, który służy komputerowi do „komunikowania się” z użytkownikiem. Zestaw komputera stacjonarnego jest zestawem komputerowym przystosowanym do używania w stałym miejscu, tj. w lokalizacji, w której został zainstalowany, zamontowany, ustawiony. Zupełnie inaczej jest w przypadku komputerów przenośnych, które z założenia mogą być używane w każdym miejscu, w którym przebywa ich użytkownik

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00