Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 17 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST1-3.450.344.2020.3.AK

WIS TOWAR – lecytyna

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020 r., poz. 106 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 15 września 2020 r. (data wpływu), uzupełniony w dniu 13 listopada 2020 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: towar – (…)

Opis towaru: zgodnie z deklaracją Wnioskodawcy towar „(…)”, to (…) mieszaniną fosfatydów. (…).

Rozstrzygnięcie: CN 29

Stawka podatku od towarów i usług: 23%

Podstawa prawna: art. 41 ust. 1 w związku z art. 146aa ust. 1 pkt 1 i ust. 1a ustawy.

Cel wydania WIS: określenie stawki podatku od towarów i usług

UZASADNIENIE

W dniu 15 września 2020 r. Wnioskodawca złożył wniosek uzupełniony w dniu 13 listopada 2020 r., w zakresie sklasyfikowania towaru „(…)” według Nomenklatury scalonej (CN) na potrzeby określenia stawki podatku od towarów i usług.

W treści wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący szczegółowy opis towaru.

„(…) mieszaniną fosfatydów. (…). Zawiera bowiem lecytynę, (…).

(…)

(…)

(…)

Skład: Lecytyna proszkowa sojowa 100, E322 100%.

(…)

Spółka posiada wpis do Rejestru przedsiębiorców wykonujących działalność w zakresie wprowadzania środków ochrony roślin do obrotu lub konfekcjonowania środków z dnia (…) o numerze (…).

Ponadto Wnioskodawca wskazał, że środek ten został wprowadzony do obrotu na podstawie zapisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 1107/2019 z dnia 21 października 2009 dotyczącego wprowadzenia obrotu środków ochrony roślin.

Zgodnie z zapisami tego rozporządzenia środki przeznaczone do ochrony roślin będące zatwierdzonymi substancjami podstawowymi, wprowadzonymi do obrotu na podstawie dokumentu SANTE w procedurze zatwierdzania z udziałem Komisji Europejskiej (DG SANTE) oraz Europejskiego Biura do Spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) nie muszą uzyskiwać typowego dla substancji niebezpiecznych pozwolenia MRiRW na wprowadzenie do obrotu. Co za tym idzie, nie ma wymogu wpisywania środków będących substancjami podstawowy mi do rejestru środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu zezwoleniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju (rejestr zawiera środki ochrony roślin posiadające nr zezwolenia MRiRW). W związku z powyższym Spółka nie występowała o wpis do rejestru produktu (…) (produkt nie potrzebuje zezwolenia na wprowadzenie do obrotu MRiRW ponieważ wprowadzany jest na podstawie innych zapisów ww. rozporządzenia, substancje podstawowe nie są substancjami niebezpiecznymi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00