Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 12 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0115-KDST2-2.450.1026.2020.5.RS

WIS TOWAR - przyrząd pozycjonujący.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020 r., poz. 106, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 9 lipca 2020 r. (data wpływu 17 lipca 2020 r.), uzupełnionego w dniach 12 października i 2 listopada 2020 r. (daty wpływu), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: towar – przyrząd pozycjonujący

Opis towaru: przyrząd pozycjonujący wykorzystywany do (…) składający się – zgodnie z deklaracją Wnioskodawcy – z aluminium (80%), stali (10%) i tworzywa sztucznego (10%)

Rozstrzygnięcie: CN 76

Stawka podatku od towarów i usług: 23%

Podstawa prawna: art. 41 ust. 1 ustawy w związku art. 146aa ust. 1 pkt 1 i ust. 1a ustawy o podatku od towarów i usług

Cel wydania WIS: określenie stawki podatku od towarów i usług

UZASADNIENIE

W dniu 17 lipca 2020 r. Wnioskodawca złożył wniosek, uzupełniony w dniach 12 października i 2 listopada 2020 r., w zakresie sklasyfikowania towaru: „przyrząd pozycjonujący” według Nomenklatury scalonej (CN) na potrzeby określenia stawki podatku od towarów i usług.

W treści wniosku i w jego uzupełnieniach przedstawiono następujący szczegółowy opis towaru.

(…)

(…)

(…). Towar, którego dotyczy wniosek jest nazywany przez Wnioskodawcę przyrządem pozycjonującym. Jego jedyną funkcją jest wykonywanie funkcji ergonomicznych manualnych „podpórek i pozycjonerów” ułatwiających montaż elementów klienta. Produkt składa się z elementów wytwarzanych przez Wnioskodawcę oraz elementów zakupowych. Każdorazowo geometria oraz materiał, z którego wytwarzane są elementy dobierany jest indywidualnie w procesie projektowania, tak aby zapewnić odpowiedni poziom ergonomii podczas użytkowania przyrządu pozycjonującego do wspomagania montażu produktu, do którego przyrząd został zaprojektowany. Finalny wygląd, ilość oraz kształt elementów wchodzących w skład przyrządu pozycjonującego determinowane są produktem, który docelowo jest montowany przy pomocy wspomnianego przyrządu np. (…) itd. Elementy wchodzące w skład przyrządu pozycjonującego nie mogą być wykorzystane w innym urządzeniu, ponieważ ich geometria, która jest ściśle dopasowana do konkretnego produktu czyni je nie przydatnymi dla jakichkolwiek innych zastosowań. Jedynymi elementami, które mogłyby zostać użyte w innych urządzeniach są niektóre elementy zakupowe (np. prowadnice liniowe, dociski ręczne) ale nawet te elementy charakteryzują się cechami, które zawężają spektrum możliwych zastosowań ze względu na np. swoją długość roboczą, kąt pracy czy gabaryty. Każdy przyrząd pozycjonujący zbudowany jest z innych elementów zarówno pod kątem ilości, materiału i pełnionych funkcji. Ogólnie elementy można podzielić na:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00