Decyzja ZUS nr 43 z dnia 3 lutego 2015 r., sygn. DI/100000/43/49/2015
Wyłączenie z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, wypadkowe, chorobowe i zdrowotne oraz z podstawy wymiaru składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wartości
Na podstawie art. 10 ust. 1 i ust. 5 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (t. j. Dz. U. z 2013, poz.672 z późn. zm.) w związku z art. 83d ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t. j. Dz. U. 2013, poz. 1442 z późn. zm.), Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gdańsku uznaje za prawidłowe stanowisko zawarte we wniosku przedsiębiorcy ............... doręczonym dnia 15 stycznia 2015r. dotyczącym wyłączenia z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, wypadkowe, chorobowe i zdrowotne oraz z podstawy wymiaru składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wartości składki z tytułu pakietu medycznego oraz pakietu ubezpieczeniowego w części finansowanej przez pracodawcę.
Uzasadnienie
Dnia 15 stycznia 2015r do Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku wpłynął wniosek .................. o wydanie pisemnej interpretacji w trybie art. 10 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
Wnioskodawca w treści wniosku wskazał, iż ................ jest spółką z siedzibą w , prowadzącą działalność w Polsce. Wnioskodawca zatrudnia w Polsce pracowników, którym planuje udostępnić możliwość nabycia świadczeń polegających na udziale w dodatkowym prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym (dalej: "pakiet medyczny") oraz w grupowym ubezpieczeniu na życie (dalej; "pakiet ubezpieczeniowy")
W chwili obecnej Spółka planuje wprowadzenie do regulaminu wynagradzania postanowień gwarantujących pracownikom możliwość nabycia od Spółki - po obniżonej cenie -pakietu medycznego oraz pakietu ubezpieczeniowego. Spółka będzie nabywać takie świadczenia od zewnętrznych usługodawców.